skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediyesi, muhtarlara hitabet sanatı, stres yönetimi ve çözüm odaklı iletişim konularından oluşan Eğitim ve Bilgilendirme Çalıştayının ikincisini düzenledi. Başkan Alper Taşdelen de çalıştayda muhtarlarla bir araya geldi.

Alper Taşdelen: “Yedi yıldır olduğu gibi bundan sonra da başınız dik, bu belediye benim belediyem diyeceğiniz, onur ve gurur duyacağınız işleri yapmaya devam edeceğiz”

Türkiye’nin en büyük ilçelerinden birisi olan Çankaya Belediyesinde 123 mahalle muhtarına Eğitim ve Bilgilendirme Çalıştayı düzenlendi. Belediyenin Zübeyde Hanım Sosyal Tesisinde gerçekleşen çalıştayda Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ilçe muhtarlarını yalnız bırakmadı.

Eskişehir’den kadın muhtarların da bulunduğu çalıştayda konuşan Taşdelen, “Sizin gibi değerli muhtarlarla çalıştığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. Bir ve bütün olarak bu mücadeleyi, bu güzelliği el ele hep beraber büyütelim. Sizlere şunun da sözünü veriyorum, 7 yıldır olduğu gibi bundan sonra da başınız dik, bu belediye benim belediyem diyeceğiniz, onur ve gurur duyacağınız işleri yapmaya devam edeceğiz” dedi.

YAPILAN İŞLERİN HEPSİ İLK OLMA ÖZELLİĞİNE SAHİP

Muhtarların belediye ile vatandaş arasında önemli bir konumda olduğunu hatırlatan Taşdelen, “Çankaya Belediyesi olarak 7 yıldır olduğu gibi çok çalıştığımız, hizmet ettiğimiz bir dönemi yaşıyoruz. Gerçekleştirdiğimiz hizmetlere baktığınızda bizim kadar üreten, çalışan bir belediye olmadığını rahatlıkla görürsünüz. En son hizmete açtığımız Genco Erkal Parkı ile birlikte 7 yılda 90 parkı ilçeye kazandırdık. Bu bir rekordur, seneye Atatürk Kültür Merkezini açmış olacağız. Birçok kurum başvuruda bulunarak burayı kullanmak istiyor. Muazzam bir yer olacak ve kültür sanatın en iyi örneklerini burada sergileme ayrıcalığına kavuşacağız. Bizim işimiz gücümüz çalışmak. Bunun için siyasi kavgaların aksine çalışmak için, üretmek için siyasete girdim. Çalışarak, üreterek, kimsenin yapmadığını yaparak oylarımızı artırdık. Seçimlerde bir önceki seçimde yüzde 64 oyumuzu yüzde 74’e çıkardık. Bu oy farkı daha önce bize oy vermemiş kesimlerden geldi. Bu hizmetleri yaparken bir kuruş borç almadık, kredi kullanmadık. Bu hayat pahalılığında sosyal yardımlara ağırlık verdik. En son belediyemizin yemekhanesini üniversite öğrencilerine açtık. Hafta içi her akşam 1000 öğrenci geliyor ve akşam yemeğini belediyeden yiyor. Bu uygulama hayata geçtiğinde gördük ki 81 ilden öğrenci buradan yemek yiyor. Bu tablo karşısında doğru yolda olduğumuzu anladık. Dün olduğu gibi yarın da sosyal belediyecilik uygulamalarına, halka dokunan hizmetleri çoğaltmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Back To Top