skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü (Çankaya GESK), Mısır’ın El-Uksur şehrinde 10-17 Kasım tarihleri arasında düzenlenen Dünya Görme Engelli Kadın ve Erkekler Halter Şampiyonası’nda Milli Takıma 13 madalya kazandırdı.

Şampiyonadan 18 madalya ile dönen Türk Milli Takımının 10 sporcusunun 8’i Çankaya Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü’nden. Kulüp sporcularından Nur Sultan Uzuğ, benchpress ve powerlifting kategorilerinde toplamda 111 kilo ile Dünya rekoru kıran ilk Türk kadın sporcu oldu.

Çankaya Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü, Türkiye’nin katıldığı organizasyonlarda Milli Takımlara en fazla sporcu vermenin haklı gururunu yaşıyor. En son Mısır’ın El-Uksur şehrinde 10-17 Kasım tarihleri arasında düzenlenen Dünya Görme Engelli Kadın ve Erkekler Halter Şampiyonası’nda 10 kişiden oluşan Milli Kafileye 8 sporcu ile katılan Çankaya Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü, toplamda kazanılan 18 madalyanın 13’ünü kazanmanın gururunu yaşadı.

Görme Engelliler Halter Şampiyonasında Kadın ve Erkek Milli Takım sporcuları 2 altın, 12 gümüş ve 4 bronz madalya ile yurda dönerken kazanılan 18 madalyanın 13’ünü, Çankaya Belediyesi sporcuları elde etti.

Milli Takımın aldığı başarılı sonuçlarda en büyük paya sahip olan Çankaya Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü sporcuları şampiyonada kadınlarda 1 altın, 5 gümüş ve 2 bronz madalya ile erkekler ise 4 gümüş ve 1 bronz madalya ile Türk halkının gururu oldular.

ÇANKAYA SPORCUSU TARİH YAZDI

Türkiye’de kadınlarda üst üste 12 kez şampiyonluk yaşayan erkeklerde ise 12 yılda 10 kez şampiyon olarak kupalara ambargo koyan Çankaya Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü, başarılarına tarih yazarak devam ediyor. Son şampiyonada aldığı sonuçlarla Türk halkına büyük gurur yaşatan Çankayalı sporculardan Nur Sultan Uzuğ, benchpress ve powerlifting kategorilerinde toplamda 111 kilo ile Dünya rekoru kıran ilk Türk kadın sporcu oldu. Bir diğer Çankayalı sporcu Döndü Yeşilyurt ise 1 altın ve 1 gümüş kazanarak Türk bayrağını dalgalandırma gururunu yaşattı.

Back To Top