skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediyesinde görev yapan zabıtalar Zabıta Komiserliği Görevde Yükselme Sınavını başarıyla geçip sertifika almaya hak kazandı.

Zabıta Komiserliği Görevde Yükselme Sınavını başarıyla tamamlayan Çankayalı Zabıtalar, Yılmaz Güney Sahnesi’nde gerçekleşen törenle sertifikalarını, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in elinden aldı.

Çankaya Belediyesinde 20 başlık altında gerçekleşen Zabıta Komiserliği Görevde Yükselme eğitim programında deneyimin yanı sıra kanunlar ve yönetmelikler konularına ağırlık verildi. Kasım ayında sona eren eğitim programını eksiksiz tamamlayan zabıtaların yıldızını Belediye Başkanı Alper Taşdelen taktı.

TAŞDELEN: BİR YERE GİTTTİĞİNİZDE O AN BELEDİYE BAŞKANI SİZSİNİZ

Zabıta Komiserliği Görevde Yükselme Sınavı Sertifika töreninde kısa bir konuşma yapan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, sınavı başarıyla geçen çalışma arkadaşlarını kutlayarak tebrik etti. Uzun yıllar sonra görevde yükselme sınavı yaptıklarını hatırlatan Taşdelen, “Sınavıyla, değerlendirmesiyle objektifliği koruyarak bir program gerçekleştirdik. Tüm Türkiye’ye örnek olan bir süreç yaşandı. Sizleri kutluyor ve tebrik ediyorum. Bizler örnek bir belediyeciliği bu 5 yılda hayata geçirdik, belediye tarihinin en büyük yatırım programını gerçekleştirdik. Bu başarıda halkla ilişkiler çok önemli çünkü biz hizmet için varız. Hep dediğimiz gibi belediyecilik sosyal demokratların işidir. Bizler vatandaşlara parkları, kültür merkezlerini, pazaryerlerini, havuzları, kreşleri açıyoruz ama bunun bir de insan tarafı var. Siz insanı merkeze almazsanız önce insan demezseniz bu binaları ne kadar açarsanız açın yarı yolda kalırsınız. Çünkü belediyecilik esas olarak insana hizmettir, derde derman olmak gönüllere girmektir. Biz halkla doğrudan temasta olan kamu kurumuyuz. Burada da sizlere büyük görev düşüyor, hep söylüyorum bir yere gittiğinizde hatta sokakta yürüdüğünüzde o an belediye başkanı sizsiniz. Sizin davranışınız ve tutumunuz belediyenin nasıl bir belediye olduğunu gösterir” diye konuştu.

VATANDAŞA ÇANKAYA’NIN FARKINI HİSSETTİRİN

Önümüzdeki dönemde aynı tempoyla çalışacaklarını ve Çankaya’yı sosyal demokrat belediyeciliğin yıldızı haline getireceklerini belirten Taşdelen, “Ben burada sizlere güveniyorum, çalışma azmini ve heyecanını yüreğinizde duyacağınıza inanıyorum. Vatandaşla temasınızda Çankaya Belediyesi’nin farkını hissettirmenizi istiyorum” dedi.

Back To Top