skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediyesi Mühye Kurban Satış ve Kesim Alanı bayramın ilk günü erken saatlerden itibaren kurbanlıklarını kesmeye gelen vatandaşları ağırladı.

Belediye’nin aldığı önlemler ve görevlilerin yönlendirmesi ile Çankayalılar mesafe ve hijyen kurallarına uygun şekilde ibadetlerini yerine getirme imkanı buldu.

Çankayalılar Kurban Bayramı’nın ilk günü erken saatlerden itibaren Çankaya Belediyesi Mühye Kurban Satış ve Kesim alanına geldiler. Birçoğu daha önceden satın aldıkları kurbanlıklarını kestirmek için gelirken bir kısmı da kurban pazarlığını sabah saatlerinde yaptı.

Çankaya Belediyesinin haftalar öncesinden başladığı hazırlıklar sayesinde rahat ve huzurlu bir ortamda ibadetlerini yerine getirme imkanı bulan vatandaşlar, işlemlerini kolaylıkla tamamladılar.

SOSYAL MESAFE VE HİJYEN KURALLARI ÖN PLANDA

Çankaya Belediyesi bu yıl da çok sayıda personeliyle alanda hazır bulundu. Alanın güvenliğini sağlayan ve vatandaşlara yol gösteren zabıta ekiplerinin yanı sıra temizlik ve ilaçlama ekipleri de hazır bulundu. Kurban Bayramı boyunca yaşanması olası kazalara karşı alanda ambulans, sağlık görevlileri ve veteriner hekimleri de hazır bulunduran Çankaya Belediyesi, mesafe ve hijyen kurallarına da azami önem verdi. Hazırlanan caraskalda, ehil kasaplar tarafından kurbanlıkların kesim işlemleri ise randevu usulü ile gerçekleştirildi.

Çankaya Belediyesi vatandaşların işlerini kolaylaştırmak için çok sayıda el arabasını alanda hazır bulundurdu. Poşet dağıtımı da yapan Belediye ekipleri dinlenmek isteyen vatandaşlara ücretsiz çay ikramını da ihmal etmedi.

TAŞDELEN HALKIN BAYRAMINI KUTLADI

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen vatandaşların Kurban Bayramı’nı kutladı. Pandemi nedeniyle vatandaşların maske, mesafe ve temizlik kurallarına azami dikkati göstermesini isteyen Taşdelen; “Kurban Bayramımızın hayırlara vesile olmasını, halkımıza sağlık, huzur, esenlik ve mutluluk getirmesini diliyorum” dedi.

Back To Top