skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara
Çankayalı’nın Bir Evi Daha Oldu

Çankaya Belediyesi, hobiden meslek edindirmeye kadar pek çok kursun verildiği Çankaya Evlerine bir yenisini daha ekledi.

Bayraktar Çankaya Evi’ni hizmete açan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Mustafa Kemal’in cumhuriyetçi anlayışının yerel ocakları olan halkevlerini yaşatmaya devam edeceğiz. Çankaya Evlerimizin her biri, karanlığa karşı birer meşaledir” dedi.

Çankaya Belediyesi hobiden meslek edindirmeye kadar pek çok kursun verildiği 22 Çankaya Evi’ne bir yenisini daha ekledi. Bayraktar Mahallesi’nde yer alan Bayraktar Çankaya Evi’nin açılış törenine CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin, CHP Çankaya İlçe Başkanı Selçuk Dereli, CHP Büyükşehir Grup Başkanvekili Doğan Yılmazkaya, CHP Ankara İl Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyeleri, Çankaya Belediyesi Başkan Yardımcıları ve muhtarların yanı sıra semt sakinleri katıldı.

Törende konuşma yapan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Çankaya Evlerinin günümüz halkevleri olduğunu vurgulayarak, “Mustafa Kemal’in aydınlanmacı, cumhuriyetçi anlayışının yerel ocakları olan halkevlerini yaşatmaya devam edeceğiz. Çankaya Evlerimizin her biri karanlığa karşı aydınlık ve özgürlük meşalesidir” dedi.

“BURASI SİZİN EVİNİZ”

Başkan Taşdelen, Çankaya Evleri’nde kadınların, gençlerin, çocukların ve emeklilerin ayrı ayrı yararlanabileceği kurslar olduğunu belirterek, “Çeşitli konularda düzenlenen seminerler, hobi ya da meslek kursları, oyun odaları ve etüt merkezlerimizle hizmetinizdeyiz. Girişte yer alan 300 metrekarelik çok amaçlı salonu da site yönetimi toplantısından, sünnet düğününe kadar geniş bir yelpazede kullanabilirsiniz. Çünkü burası sizin eviniz” diye konuştu.

3 ay içinde 27 temel atma töreni ve açılış daha gerçekleştireceklerini belirten Taşdelen, seçimlerde söz verdikleri gibi çalışmaya devam ettiklerini vurguladı.

Bayraktar Mahallesi Muhtarı Barış Cömert ise yaklaşık 20 yıldır semtlerinde böyle bir yerin olması için çaba harcadıklarını belirterek, “Çocuklarımızdan yaşlılarımıza tüm mahallelinin ilgi alanına göre kurslar alabileceği, güven içinde zaman geçireceği bir yere kavuşmalarından çok mutluyum” dedi.

Tören, kurdele kesiminin ardından Çankaya Evi’nin hizmete açılmasıyla sona erdi.

Back To Top