skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

SOLFEJDEN KONSERE

Çankaya Belediyesinin çocuklar için yürüttüğü çalışmalar arasında önemli bir yeri olan 1000 Çocuk Korosu, “Bahar Konseri”ne hazır.

Solfej dersleriyle başladıkları müzik yolculuklarında konser vermeye ulaşan çocuklar, 3 Mart’ta Yılmaz Güney Sahnesi’nde dinleyici karşısına çıkacak olmanın heyecanını yaşıyor.

Çocukların belediyesi Çankaya, çocukların sanatsal gelişimlerine ve belki de meslek olarak seçecekleri müziği öğrenmelerine, kendilerini geliştirmelerine katkıda bulunmaya devam ediyor. Çankaya Belediyesinin çocuklar için yürüttüğü çalışmalar arasında önemli bir yeri olan 1000 Çocuk Korosu “Bahar Konseri”ne hazır. Solfej dersleriyle başladıkları müzik yolculuklarına enstrüman çalmayla devam eden ve konser vermeye ulaşan çocuklar, dinleyici karşısına çıkacak olmanın heyecanını yaşıyor.

Yılmaz Güney Sahnesi’nde 3 Mart 19.00’da başlayacak ve Cihan Ünal’ın şefliğinde gerçekleşecek konserde; Fikret Kızılok, Barış Manço, Cem Karaca gibi ünlü Türk müzisyenlerin eserlerinin yanı sıra klasik batı müziğinden de örnekler verecek çocukların repertuarında İtalyan Halk Şarkısı “Çaw Bella” da yer alıyor.

KONSERVATUVARA DA HAZIRLANIYORLAR

Çankaya Belediyesinin Maltepe Yerleşkesi’nde bulunan 1000 Çocuk Korosu’nda nota bilgisi, solfej, işitme gibi teknik dersler yer alıyor.

Çankaya Belediyesi müzik eğitmenlerinden şan dersleri de alan öğrenciler, kısa bir süre içinde diledikleri enstrümanı çalmaya yöneliyor. Hafta içi okullarından sonra ve hafta sonu tüm gün çalışan öğrenciler, koroda, orkestrada yer alarak özel günlerde konser veriyor.

Çocukların kültür sanat gelişimine katkı sağlamayı amaçlayan çalışmalar kapsamında, öğrenim yaşamına müzikle devam etmek isteyen öğrenciler için konservatuar sınavlarına yönelik dersler de veriliyor.

Back To Top