skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara
Çankaya’nın Dört Bir Yanında Bayram Coşkusu

Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Çankaya’nın dört bir yanında büyük bir coşkuyla kutlanırken yüzlerce Çankayalı Nefesli Show Band’in Bando grubuyla bayram coşkusunu doyasıya yaşadı.

Mustafa Kemal Atatürk’ün Ulusal Kurtuluş Savaşı’nı başlattığı tarih olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Çankaya’nın dört bir yanında kutlandı. Kuğulupark, Yüksel Caddesi, Bahçeli 7. Cadde ve Çayyolu’nda toplanan genç yaşlı yüzlerce Çankayalı, Nefesli Show Band’in çaldığı müziklerle bayramın tadını doyasıya çıkardılar.

Güzel havanın da etkisiyle Kuğulupark, Yüksel Caddesi, Bahçeli 7. Cadde ve Çayyolu’nu dolduran ve bayram coşkusunu doyasıya kutlayan Çankayalılara, Belediye Başkanı Alper Taşdelen, CHP Çankaya İlçe Başkanı Selçuk Dereli de eşlik etti.

BAYRAMLARI ÇANKAYA’DA KUTLAMANIN AYRI BİR ÖNEMİ VAR

Bayramları Çankaya’da kutlamanın ayrı bir güzelliği olduğunu belirten Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Bayramlarda Çankaya’da olmanın ayrı bir önemi var. Çünkü Çankaya, Mustafa Kemal’in ilçesi, bizler sadece Atatürk’ü seven insanlar değiliz. Bizler Atatürk’e kara sevdalıyız, onu yüreğimize işlemişiz. Onun için şu anda Çankaya’nın dört bir yanı burası gibi Türk bayrakları ve Atatürk bayraklarıyla donatılmış vaziyette. Türk Bayrağı da Atatürk de bizim namusumuzdur” diye konuştu.

BAYRAMI KUTLAMAMIZA KİMSE ENGEL OLAMAZ

Bir ulusu var eden öğelerin başında milli bayramların geldiğini hatırlatan Taşdelen, “Bir ulus kendi Kurtuluş Savaşı’nın başlangıç tarihini, kendi özgürlük mücadelesinin başlangıç tarihini kutlamayacak da ne yapacak. Şimdi bunu kutlamayın diyenlere bizim cevabımız sizin bunları bize kutlatmamanıza gücünüz yetmez olacaktır. Sizin gücünüz ne ulusal bayramlarımızı kutlatmamanıza yeter ne de Mustafa Kemal Atatürk’ü yüreğimizden çıkartmanıza yeter. Bizler her zaman milli ve ulusal bayramlarımızı kutlayacağız ve her zaman yaşasın Cumhuriyet, yaşasın Mustafa Kemal aydınlığı diyeceğiz. Çankaya’nın sembol ilçe olduğunu aklımızdan çıkartmadan belediye hizmetlerinde de Mustafa Kemal ve Cumhuriyet’e layık bir belediye olacağız. Yolunuz açık olsun, bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine yaşayacağımız bir Türkiye inancıyla hepinizi saygıyla selamlıyorum, bayramımız kutlu olsun” dedi.

Back To Top