skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediyesinin sağlık hizmetlerinin ücretsiz olduğunu belirten Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “sosyal belediyeciliğin bir gereği olarak, yurttaşlarımıza ücretsiz sağlık hizmetlerini artırarak vermeye devam edeceğiz. Temel sağlık hizmetlerini almak her yurttaşımızın hakkıdır” dedi.

Çankaya Belediyesinin sağlık evlerinde her yıl binlerce hastaya verdiği birinci basamak sağlık hizmeti ile ağız ve diş sağlığı hizmetinden Haziran ayına kadar 7 bin 59 vatandaş yararlandı.

Sağlık güvencesi olup olmadığına bakılmaksızın sağlanan hizmetten ücretsiz yararlanılabiliyor. Çankaya Belediyesi Sağlıkevlerinden sadece Çankaya’da ikamet eden değil, başvuran her vatandaş yararlanabiliyor.

Çankaya Belediyesinin sağlık evlerinde ücretsiz olarak verdiği birinci basamak sağlık hizmeti ile ağız ve diş dağlığı hizmetinden yılın ilk 5 ayında 7 bin 59 vatandaş yararlandı. Çankaya Belediyesi Sağlık Evlerinde, ağız ve diş sağlığı teşhis ve tedavisi ile hemşirelik hizmeti ağırlıkta olmak üzere, vatandaşların sosyal güvencesi olup olmadığına bakılmaksızın sağlıkta eşitlik ilkesi ile hareket ediliyor.

KOŞULSUZ HİZMET

Sağlık hakkının en temel insan hakkı olduğunu ve ücretsiz olması gerektiğini belirten Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Siyasi görüşüne, inancına, kim olduğuna bakmaksızın ve ayırım yapmadan hizmet verdiğimiz sağlıkevlerimizinden dileyen her vatandaşımız yararlanabiliyor. Halkımızın sağlık problemi olduğunda kolaylıkla ulaşabilecekleri mesafede bulunan sağlıkevlerimizde, hemşirelik, birinci basamak sağlık hizmetleri ile ağız ve diş sağlığı konusunda hizmetler alınabiliyor. Yakın zamanda hayata geçirdiğimiz Sağlık Kart projesi ile vatandaşlarımızın özel hastanelerden yüzde 50’ye varan indirim almasını sağlıyoruz. İnsanlar sağlık gibi temel ihtiyaçlarını giderirken maddi kaygı taşımamalılar. Sosyal belediyeciliğin bir gereği olarak, yurttaşlarımıza ücretsiz sağlık hizmetlerini artırarak vermeye devam edeceğiz. Temel sağlık hizmetlerini almak her yurttaşımızın hakkıdır. Sosyal demokrat belediyecilik anlayışımız gereği, sağlıkla ilgili çalışmalarımızı yetkimiz ölçüsünde sürdürüyor, vatandaşlarımızın en iyi imkanlardan yararlanması için gayret gösteriyoruz” diye konuştu.

5 NOKTADA SAĞLIKEVİ

Çankaya Belediyesi sağlık evlerinde, ağız ve diş sağlığı konusunda, diş çekimi, dolgu, diş taşı temizliği, hemşirelik hizmeti kapsamında ise pansuman, enjeksiyon, tansiyon ölçümü ve yara bakımı gibi konularda sağlık hizmeti veriliyor. Çankaya Belediyesinin sağlık hizmetlerinden yararlanmak isteyen Çankayalılar için Sağlıkevi adresleri şöyle;

Çankaya Halk Sağlığı Merkezi; Mithatpaşa Cad. No: 52 Kızılay
Mürsel Uluç Mah. Sağlıkevi; Mürsel Uluç Mah. 113. Sok. No: 64 Dikmen-İlker
Çelikkale Sağlıkevi; Aydınlar Mah. Çelikkale Sok. No: 14 Dikmen
Prof. Dr. Nusret Fişek Sağlıkevi; Sancak Mah. Turan Güneş Bulvarı 516. Sok. No: 4 Yıldız
Turgut Varol Sağlıkevi; Kahire Cad. Birlik Mah. No: 3 Çankaya

Back To Top