skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara
Çankaya’nın “Yeni İncisi” Buz Pateni Salonu

Çankaya Belediyesi bir ilki daha gerçekleştiriyor. Yeni hizmet döneminde dev yatırımlarını hızlandıran Çankaya, ORAN’a Buz Pateni Salonu kuruyor

İlklerin ve rekorların belediyesi Çankaya bir ilki daha gerçekleştiriyor. Yeni hizmet döneminde dev projelerini bir bir açıklayan Belediye Başkanı Alper Taşdelen son müjdesini ORAN sakinlerine verdi. Taşdelen, “Çankaya’nın Yeni İncisi” 445 metrekarelik Buz Pateni Salonu’nun temelini 2016 yılı bitmeden ORAN’da atılacağını söyledi.

YAZ KIŞ HİZMETİNİZDE

Mimarisi ve içerdiği teknolojiyle Çankaya’nın yeni dönemdeki önemli projelerinden biri olan ORAN Buz Pateni Salonu hakkında bilgi veren Taşdelen, “200 metrekarelik pisti ve 445 metrekarelik kullanım alanıyla tam bir spor merkezi inşa edeceğiz. Tesiste buz pistinin yanı sıra kafeterya, seyir terası, buz pateni kiralama alanı, bekleme salonu ve çeşitli sosyal kullanım alanları da yer alacak. ‘İnci’ gibi mimarisi ve soğutma teknolojisiyle eş değer salonların çok önünde olacak bir merkez yapıyoruz. Projemiz tamamlandığında Çankayalılar, yaz-kış en güzel alternatif sporlardan birine daha ulaşabilecek” diye konuştu.

Buz patenini öğrenmek isteyenler için de kursların verileceği merkez, Başkentli minikler için de alternatif spor merkezlerinden biri olacak.

Back To Top