skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen: ” Doğa sevgisi çift yönlü fayda sağladı. Yaptığımız ağaçlandırma yeni bir orman demek”

Yeşil ve doğa dostu Çankaya Belediyesi, onlarca yeni park ve yeşil alan açmanın yanı sıra ağaçlandırma çalışmalarıyla da dikkat çekiyor. Belediye, daha yeşil Çankaya için son 4 yılda 50 bin 500 ağaç dikti.

Çankaya Belediyesi, doğa dostu çalışmalarına devam ediyor. Yeni parkların yanı sıra ağaçlandırma çalışmalarını da sürdüren Çankaya Belediyesi, yeşiline yeşil katıyor. Ankara’nın en yeşil ilçesi olan ve başarılı çalışmalarla bu özelliğini sürdüren Çankaya Belediyesi, ağaçlandırma çalışmalarına da aralıksız devam ediyor.

Yeşil dostu Çankaya, plastik, kağıt, karton gibi atıkların, çöplerin ve evsel atık yağların toplanması gibi birçok çalışma ile doğaya katkı sağlarken her fırsatta ağaçlandırma çalışmalarını da gerçekleştiriyor.

YENİ BİR ORMAN

İlçe genelinde ağaçlandırma alanı olarak belirlenen yerleri ve parkları ağaçlandırmaya özen gösterdiklerini belirten Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Biz doğayı seven, koruyan bir anlayışa sahibiz. Bunun için hem olabilecek her alanı park olarak değerlendiriyor hem de bu alanlara ve yeşil alanlara ağaç dikiyoruz. Göreve geldiğimden itibaren gerçekleştirdiğimiz çalışmalar kapsamında 50 bin 500 ağaç diktik. Yaptığımız bu çalışmanın sonucu yeni bir orman demek. Biz doların yeşilini değil ağacın yeşilini seviyoruz. Geleceğimiz için rantı değil doğayı önemsiyoruz. Bu sebeple de halkımızın da ağaç dikmesi için önayak oluyoruz ” diye konuştu.

HEM EKONOMİ HEM DOĞA KAZANDI

Ağaç dikimini teşvik etmek için atıkların geri dönüşüme kazandırılması amacıyla da ‘‘geri dönüşümler fidan oluyor’ gibi çeşitli kampanyalar düzenlediklerini kaydeden Alper Taşdelen, doğa sevgisinin hem ekonomiye hem doğaya kazanımda çift yönlü fayda sağladığını söyledi. Çocuklara da erken yaşta çevre bilinci kazandırmak amacıyla sadece 2017 yılında gerçekleştirdikleri kampanyaya 5 bin Çankayalının katılımını sağladıklarını ifade eden Taşdelen,  21 ton geri dönüştürülebilir ambalaj atığının toplanması sonucunda 5 bin 320 çam fidanını toprakla buluşturduklarını sözlerine ekledi.

Back To Top