skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediyesi asfalttan kaldırıma merdivenli yoldan tadilatlara kadar birçok alanda gerçekleştirdiği çalışmalarla son 4,5 yılı verimli geçirdi. Belediye bu süre içinde ilçede 770 km uzunluğunda kaldırım çalışması yaptı.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in göreve geldiği günden bu yana Fen İşlerinde gerçekleştirdiği çalışmalarla ilçenin çehresini değiştiren Çankaya Belediyesi, Başkan Taşdelen’in Çankayalılara verdiği Çankaya’nın kaldırım ve çöp sorunu kalmayacak sözünü yaptığı çalışmalarla yerine getirdi.

Türkiye’nin en büyük ilçesi konumunda olma sorumluluğuyla çalışmalarını titizlikle yürüten Çankaya Belediyesi, asfalttan kaldırım çalışmalarına tadilatlar ve merdivenli yol çalışmalarına kadar birçok alanda gerçekleştirdiği çalışmalarla 4,5 yılı oldukça verimli geçirdi.

ASFALTTA 1 MİLYON TONA YAKLAŞILDI

İlçenin 124 mahallesinde birden çalışmalarını sürdüren Çankaya Belediyesi, sokaklara 934 bin 767 ton asfalt serimi gerçekleştirirken 1 milyon ton asfalt rakamına yaklaştı. Asfalt plentinde kendi ürettiği asfaltı kullanan Çankaya Belediyesi, Büyükşehir Belediye Meclisinin kararıyla ilçelere devredilen caddelerde de asfalt çalışmalarını aralıksız sürdürdü.

770 KM KALDIRIM ÇALIŞMASI

Başkan Alper Taşdelen’in göreve geldiği günden bu yana Çankaya’nın kaldırımlarını dayanıklı ve uzun ömürlü renkli desenli asfalt kaldırımla donatan Çankaya Belediyesi, bu süre boyunca her asfalt sezonunda hedeflediği rakamları aşarak çalışmalarını gerçekleştirdi. Başkanı Alper Taşdelen’in uygulamaya geçirdiği yeni tarz kaldırım vatandaşların da övgüsünü aldı. En az 20 sene dayanabilen kaldırımlarla Çankaya’nın sokaklarını yürünebilir hale getiren Çankaya Belediyesi, 2014’ten bu yana yaklaşık 770 km uzunluğunda kaldırım yenileme çalışması gerçekleştirdi.

İlçenin eğimli bölgelerinde vatandaşların rahat yürüyebilmeleri için merdivenli yol çalışmalarına ağırlık veren Çankaya Belediyesi, bu zamana kadar 86 bin 225 metrekarelik 57 kilometreye eşdeğer merdivenli yol çalışması gerçekleştirdi.

Back To Top