skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Günlük temizlik ve çöp toplama çalışmalarının yanı sıra, ibadethane ve pazar yerleri temizliğini hız kesmeden Ramazan ayında da sürdüren Çankaya Belediyesi, bayrama yeni temizlik araçlarıyla girdi.

Çankaya’ya bayram hediyesi niteliğinde olan araçlar, dar alanlara girebilme, kaldırım ve yol temizleme özelliklerine sahip.

Ramazan ayı boyunca ilçe genelindeki çöp toplama ve sokak temizliği çalışmalarını düzenli olarak sürdüren, camilerde halk sağlığı için gerekli hijyeni sağlayan Çankaya Belediyesi, bayrama, bünyesine kattığı yeni temizlik araçlarıyla girdi.

Yolların yanı sıra kaldırım üstünü temizleme olanağına sahip olan yeni araçlar Çankaya’ya bayram hediyesi niteliğinde oldu. Dar alanlara dahi girebilen araçlar, el tabancasıyla yıkama, ağaçların diplerindeki çöpleri çekme aparatını da üstünde taşıyor. Topladığı çöpleri direk yerüstü konteynerlarına dökebilecek olan araçlara kısa süre içinde 6 metreküplük yeni yol süpürme araçları da eklenecek.

KÖYLER UNUTULMADI

Bayram öncesi yoğun alışverişlerin yapılacağı pazaryerlerini de büyük bir özenle temizleyen sebze ve meyvelerin hijyenik bir ortamda satışa sunulmasını sağlayan Çankaya Belediyesi kendisine bağlı köyleri de unutmadı.

Kömürcü, Evciler, Karahasanlı, Akarlar, Yaylaköy, Çavuşlu ve Tekke Köyleri’nde cami temizliği ve konteyner ilavesi yapan Çankaya Belediyesi, eksik, kırık ve kullanılamaz durumdaki konteynerları da yeniledi. İlçede bin adet kompozit kapaklı çöp kovası ilavesi de yapan Çankaya Belediyesi, tüm bölgede eksikleri tamamladı.

Back To Top