skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Türkiye’nin en yaygın ve kaliteli gündüz bakımevi hizmetini sunan yerel yönetimi olan Çankaya Belediyesi, bugün düzenlenen temel atma töreniyle Cebeci bölgesinin yıllardır beklediği hizmetin ilk adımını atmış oldu.

1175 metrekare alan üzerine 2 katlı ve 9 sınıflı olarak inşa edilecek olan Çamlıtepe Gündüz Bakımevi, 120 çocuğun çağdaş ve bilimsel müfredatla okul öncesi eğitim alarak yarınlara hazırlanacağı bir yuva olacak.

Bünyesindeki 12 gündüz bakımevi ve etüt merkeziyle, sadece başkentin değil Türkiye’nin de en yaygın ve kaliteli okulöncesi eğitimini sunan yerel yönetimi olan Çankaya Belediyesi, bu alandaki başarısını perçinliyor. Hâlihazırda 1650 çocuğa kaliteli, çağdaş ve bilimsel okul öncesi eğitim imkânı; ebeveynlerine ise çocuklarını gönül rahatlığıyla gönderebilecekleri bir eğitim yuvası imkânı sunan Çankaya Belediyesi, bugün temelini attığı Çamlıtepe Gündüz Bakım Evi’yle “dönem sonuna dek 15 gündüz bakım evi” hedefini de tutturmuş oldu.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in ev sahipliğinde, CHP Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, CHP Çankaya İlçe Başkanı Selçuk Dereli, Büyükşehir Belediyesi CHP Grup Bakan Vekili Doğan Yılmazkaya, Çankaya Belediyesi Meclis Üyeleri ve Çankaya Belediye Başkan Yardımcılarının da katılımıyla düzenlenen temel atma törenine mahalle halkının ilgisi de büyüktü.

TAŞDELEN: “CEBECİ’YE YILLARDIR BEKLEDİĞİ HİZMETLERİ SUNUYORUZ”

Temel atma töreni öncesinde Başkan Taşdelen’le bir araya gelen ve sohbet eden vatandaşlar bu dönemde Cebeci Bölgesi’ne yapılan yatırımlardan çok memnun olduklarını kaydederek, temeli atılan Çamlıtepe Gündüz Bakımevi’nin uzun yıllardır beklenen bir hizmet olduğunu söylediler.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende sahneye ilk olarak Togan Özliyen Gündüz Bakımevi’nde eğitim gören minikler geldi. Hazırladıkları kısa gösteriyi sunan minikler söyledikleri şarkılarla kalpleri ısıtırken İstiklal Marşı’nı kusursuz söyleyerek büyüklerden övgü de aldılar.

Törende Cebeci halkına seslenen Başkan Taşdelen Çankaya’nın hizmet ve yatırımlarla büyüdüğünü ve gündüz bakımevlerinde de ülkenin geleceğini aydınlatacak çocukları büyüttüğünü ifade ederek, “Siz beni bu göreve seçmeden önce, Cebeci’yi ziyaret ettiğimde size verdiğim sözlerden biri de yıllardır beklediğinizi söylediğiniz gündüz bakımeviydi. Biz gündüz bakımevlerinin sadece çocuklar için değil istihdama katılmak isteyen anneler için de ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Bölgedeki ihtiyacı da biliyorduk ancak mahallenin eski olması, inşaat yapılabilecek alan sıkıntısı nedeniyle bu hizmeti hayata geçirmemiz gecikti. Bugünkü temel atma töreniyle bu gecikmeyi de ortadan kaldırdığımıza inanıyorum” dedi.

Ankara’nın en köklü semtlerinden biri olan Cebeci’nin, hizmet alanlarının daralmasından kaynaklı sorunlar yaşadığını ifade eden Taşdelen, “Bu alanda yaptığımız tespit sonucundan yola çıkarak ilk etapta bakım-onarım ve yenileme çalışmaları yaparak semt sakinlerine nefes aldırdık. Bu çalışmalar sürerken kaldırımları yeniledik, asfaltsız sokak bırakmadık. Bölgedeki parkları revize ettik. Muhtarlık binalarını ve taksi duraklarını yeniden yaptık. Cebeci bölgesi okullarında kapsamlı tadilatlar gerçekleştirdik” diye konuştu. Taşdelen, yaşlı vatandaşların sosyalleştiği “Bahar Evi”, çocukların eğitmenler eşliğinde zaman geçirdiği “Oyun Evi” ve her yaştan insanın kurslara katıldığı Cebeci Çankaya Evi’nin bölge halkının önemli bir eksiğini giderdiğini ifade etti.

“VERDİĞİMİZ SÖZLERİ TUTMANIN GURURUNU YAŞIYORUZ”

Göreve geldiklerinde Çankaya genelinde 8 gündüz bakımevinde yaklaşık bin çocuğa eğitim verildiğini hatırlatan Taşdelen, “An itibariyle bu sayı 12 ve 1650 çocuğumuza ulaşıyoruz. Hedefimiz, dönem bitene kadar 15 gündüz bakım evi ve etüt merkezinde 2 bin çocuğa ulaşmaktı. Yapımı devam eden Ata Mahallesi Ayşe Serim Gündüz Bakım Evi ve Yıldızevler Mahallesi Masal Kalesi Gündüz Bakım Evi’ni bu yıl hizmete açacağız. Bugün temelini birlikte attığımız Çamlıtepe Gündüz Bakımevi’nin eğitime başlamasıyla da çocuklarımıza ve ailelerine verdiğimiz sözü tutmuş olmanın sevincini, gururunu yaşıyoruz” dedi.

Çamlıtepe Gündüz Bakımevi’nin temeline ilk harcı dökecek butona Nihat Yeşil, Selçuk Dereli ve diğer konuklarla birlikte basan Taşdelen, bakımevinin bu yıl içinde hizmete açılması için süratle çalışacaklarını da ifade etti. Açılışın ardından mahalle sakinlerini kürsüye davet eden Başkan Taşdelen, onlarla hatıra fotoğrafı da çektirdi. Tören sonunda Çamlıtepe Mahallesi Muhtarı Turgut Çalış, mahallelerine yapılan hizmet ve yatırımlardan ötürü Başkan Taşdelen’e mahalle sakinleri adına bir çiçek takdim etti.

Taşdelen’in açılıştan sonraki durağı ise Çamlıtepe Camii oldu. Çankaya Belediyesi’nin bu yıl tadilat desteği verdiği camilerden biri olan Çamlıtepe Camii’ni muhtar Çalış ve ekibiyle ziyaret eden Başkan Taşdelen hem cami cemaatiyle hem de vatandaşlarla sohbet etti, isteklerini ve önerilerini dinledi.

Back To Top