skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediyesi, Türkiye’ye örnek olan “Sokak Toplayıcılarının Sisteme Entegre Edilmesi” Projesi ile Sağlıklı Kentler Birliği’nden ödül aldı.

34 üye belediyenin 100 projeyle başvurduğu “Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Ödülleri Yarışması”nda Çankaya Belediyesinin projesi Sağlıklı Çevre Kategorisinde ödül kazandı

Çankaya Belediyesi, aktif üyesi olduğu Sağlıklı Kentler Birliği’nin Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Ödülleri Yarışması’nda bu yıl da ödül kazandı.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi E. Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ruşen Keleş başkanlığında toplanan jürinin 34 üye belediyeden 100 projenin değerlendirildiği yarışmada, Çankaya Belediyesinin Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek hayata geçirdiği “Sokak Toplayıcılarının Sisteme Entegre Edilmesi” başlıklı projesi, Sağlıklı Çevre Kategorisinde ödüle layık görüldü. Yarışmada sosyal sorumluluk kategorisinden 28, sağlıklı şehir planlaması kategorisinden 20, sağlıklı yaşam kategorisinden 31 ve sağlıklı çevre kategorisinden 21 proje, jüri tarafından değerlendirildi.

2016 Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Ödülleri, Mersin Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde 14-15-16 Ekim 2016 tarihlerinde gerçekleşecek Sağlıklı Kentler için Yenilenebilir Enerji konulu konferansta verilecek.

Back To Top