skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

YAŞAMKENT PAZAR YERİNİN İNŞAATI HIZLA DEVAM EDİYOR

Alper Taşdelen: “Pazaryerlerini haftada bir gün alışveriş yapılabilen yerler olmanın ötesinde 7 gün boyunca yaşayan kent meydanlarına dönüştürdük”

Projelerini birbiri ardına hayata geçiren Çankaya Belediyesi, Yaşamkent Mahallesi’ne yapacağı yeni pazaryerinde yoğun çalışmalarını sürdürüyor.

2018 yılında Çankayalılar için parklardan Çankaya Evlerine, kültür merkezlerinden yüzme havuzlarına kadar onlarca yeni sosyal alan açan Çankaya Belediyesi, 2019 yılı çalışmalarını da aralıksız sürdürüyor.

Çalışmalar kapsamında Yaşamkent Mahallesi’ne yeni Pazaryeri yapan Çankaya, çalışmalarını hızlandırdı. Zemin çalışmaları devam eden pazaryeri toplam 3 bin 450 metrekare alanı kapsayacak şekilde inşa edilecek. Alışverişlerini yapmak için gelecek vatandaşlar için bir bölümü otopark olarak planlanan pazaryerinde, park ve yeşil alan da olacak.

TAŞDELEN: “PAZARYERLERİ ARTIK KENT MEYDANLARINA DÖNÜŞTÜ”

Konuyla ilgili bilgi veren Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Yaşamkent pazaryerinin yeni dönem projeleri arasında yer aldığını belirtti. Çankaya’da ki pazaryeri mantığını değiştirerek sosyal bir alan haline getirdiklerini ifade eden Taşdelen; “Pazaryerlerini haftada bir gün alışveriş yapılabilen yerler olmanın ötesinde 7 gün boyunca yaşayan kent meydanlarına dönüştürdük. Spor ve sosyal aktiviteler yapılabilen yeni pazaryerlerimiz, konser, açık hava yaz sineması ve uluslararası önemli maçların gösterimlerinin de gerçekleştirildiği alanlar olarak halkımıza hizmet veriyor” dedi. Yaşamkent pazaryerinin yaz sonunda hizmete sunulacağını da belirten Taşdelen, “Halkımızın mutluluğu için durmaksızın çalışmaya devam edecek ve yeni projelerimizi birbiri ardına hizmete sunacağız” dedi.

Back To Top