skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara
ÇAYED’den Bayram Hediyesi

Çankaya Ekonomik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (ÇAYED) Yarım Elma, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi Çankaya’ya bağlı 7 kırsal mahallede ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda yardımı yaptı

Kurulduğu günden bu yana yılda yaklaşık 12 bin kişiye yardım eli uzatan ve hayırseverlerle ihtiyaç sahipleri arasında köprü oluşturan Çankaya Ekonomik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (ÇAYED) Yarım Elma, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde de ihtiyaç sahiplerinin yanındaydı. Çankaya’ya bağlı 7 kırsal mahallede yaşayan toplam 175 aileye ulaştırılmak üzere hazırlanan gıda kolileri, mahalle muhtarlarına teslim edildi.

ÇAYED – Yarım Elma yetkilerinin de katılımıyla Karahasanlı Mahalle Konağı’nda düzenlenen yardım etkinliğinde bir araya gelen muhtarlara, mahallelerindeki ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmak üzere toplam 175 gıda kolisi teslim edildi. Çankayalı bir hayırsever tarafından bayram öncesinde ulaştırılan gıda kolilerinde çay, şeker, kuru bakliyat, yağ, pirinç ve makarna gibi temel ihtiyaç maddeleri ile kahvaltılık malzeme de bulunuyor.

Organizasyona ev sahipliği yapan Karahasanlı Mahalle Muhtarı Hüdaverdi Gedik, Çankaya Belediyesi’nin kırsal mahallelere yönelik hizmetlerinin kendilerini çok mutlu ettiğini belirterek “Başkanımız sağ olsun, her bayram öncesinde selamları ve sevgileriyle birlikte ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmak üzere gıda yardımı ve kıyafet yardımı yapıyor. Çocuklarımız için kitap setleri gönderiyor. Çocuklarımız şehirdeki akranları gibi sinema, tiyatro ve müze etkinliklerine götürülüyor. Bu açılardan biz aldığımız hizmetten ve gördüğümüz sıcak yaklaşımdan çok memnunuz. Bugünkü yardım etkinliği de Çankayalı bir hayırseverin bağışları sayesinde bizlere ulaşmış. Hem o hayırsever hemşerimize hem de bu yardımı bize ulaştıran Başkanımız Alper Taşdelen’e ve ÇAYED – Yarım Elma ekibine teşekkür ediyoruz” dedi.

Back To Top