skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara
Ç’engel Konuklarını Bekliyor

Çankaya Belediyesi’nin engelli bireylere sosyal ve ekonomik destek vermek amacıyla kent merkezinin en yoğun bölgelerinden Sakarya Caddesi’ne taşıdığı Ç’engel Kafe, her gün onlarca Başkentliye hizmet veriyor. Down sendromlu bireylerin garson olarak istihdam edildiği Kafe’de servis de sohbet de sıcak.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in göreve geldikten kısa bir süre sonra Sakarya Caddesi’ne Belediye Başkanlığı’nın girişine taşınmasını sağladığı Ç’engel Kafe, güler yüzlü servis elemanları ile her gün onlarca Başkentliye hizmet veriyor. Sosyal sorumluluk projesi örneği olarak hayata geçen ve engelli bireylerin rehabilitasyonunu amaçlayan, onları ekonomik ve sosyal hayatın içine katan Ç’engel Kafe’de, 10 genç istihdam ediliyor. Kafe’ye konuk olan Başkentliler, açık havada hem çay keyfi yapıyor hem de çalışanlara destek vermiş oluyor.

Bahçesi ve iç mekanıyla müşterilerine ferah bir ortamda zaman geçirme olanağı sunmanın yanı sıra engelli ve engelsiz bireylerin aynı ortamda üretim yapmasına imkan tanıyan Ç’engel Kafe’nin menüsünde, özel tostlar ve sıcak-soğuk içecekler yer alıyor. Çengel Kafe ayrıca Çankaya Belediyesi Sosyal Projeler Merkezi’nde engelli gençlerin ürettiği ahşap çocuk oyuncaklarının satış noktası ve ücretsiz engelli aracı şarj istasyonu olarak da hizmet veriyor.

MAHARETLERİ ÇOK

Çankaya Belediyesi’nin İŞKUR işbirliği ile servis elemanlığı kursu almasını sağladığı gençlerin mahareti sadece servis elemanlığı değil. Gençler, Ç’engel Kafe Tiyatro Topluluğu’nda “Sahte Doktor”, “Aşk-ı Memnumsu Çarpık Yerleşke”, “Bir Garip Yüzyıl”, “Samaralar ve Tamaralar”, “Titanik” tiyatro oyunları ve halk dansları topluluğu, ritim atölyesi ile Ankara ve Ankara dışındaki üniversiteler, festivaller ve önemli günlerde birçok kez sahne aldılar.

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği tarafından düzenlenen yarışmada 25 belediyenin sunduğu 40 proje arasından Özel Teşvik Ödülü almaya hak kazanan Çengel Kafe’de çalışan engelli bireylere destek vermek isteyen Ankaralılar, Belediye’nin Sakarya Caddesi tarafında bulunan Kafe’ye konuk olabilirler.

Back To Top