skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediyesi, Ankaralı çocukları, bu yıl üçüncü kez düzenleyeceği “Bilim Şenliği”nde buluşturuyor. 

3-4 Haziran’da Ahlatlıbel’de düzenlenecek şenlikte; su okulu, böcek okulu, zooloji atölyesi gibi çalışmalara katılabilecek çocuklar, uçurtma da uçuracak.

Çankaya Belediyesi bu yıl üçüncü kez düzenleyeceği şenlikle çocukları bilimle buluşturuyor. Çocuklara yönelik kreş, etüt merkezi, yaz spor okulu, yaz kampı gibi çeşitli hizmetleriyle “Biz en çok çocukların belediyesiyiz” diyen Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, tüm çocukları Ahlatlıbel’de düzenlenecek Bilim Şenliği’ne davet etti.

Ankara Üniversitesi, Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, Güç Koşullardaki Bireyler Federasyonu gibi destekleyicilerin de yer aldığı şenlik, 3-4 Haziran’da Ahlatlıbel’de düzenlenecek.

Çocuklar, 12.00’de başlayacak şenlik için alanda kurulacak 30 farklı stantla, su dünyasını, böcekleri, evrimsel gelişimi, hücre biyolojisini, çevrebilimin ne olduğunu yakından tanıyacak.

UÇURTMALAR GÖKYÜZÜNÜ RENKLENDİRECEK

Çeşitli oyunların, drama çalışmalarının ve el becerisi geliştiren etkinliklerin de yer alacağı şenlikte, eğlenceli anlar yaşayacak çocuklar, yeni bilgiler keşfetmenin heyecanını tadacak.

Çocukların ailelerinin de katılabileceği etkinlikte, animasyon gösterileri ve müzik dinletilerinin yanı sıra düzenlenecek uçurtma şenliğiyle de gökyüzü renklenecek.

Back To Top