skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara
Çocuklar Bayramı Çankaya’da Yaşıyor

Çankaya’da tam bir bayram havası var. Çankaya Belediyesi, bünyesindeki gündüz bakımevlerinde eğitim gören çocukların yanı sıra İstanbul Teknik Üniversitesi Birliği Derneği ile işbirliği yaparak köy çocuklarının da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı.

23 Nisan günü ise 1000 Çocuk Korosu konseri ve ardından Cumhuriyet Gazetesi ile birlikte düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı resepsiyonu gerçekleşecek.

Çankaya’da çocuklar 23 Nisan’ı dolu dolu kutluyor. Belediye, 23 Nisan günü de çeşitli etkinliklerle çocukların bayramını kutlayacak. Çankaya Belediyesi, etkinlikler kapsamında ilk olarak Lozanpark, Kuğulupark ve Dikmen Ahmed Arif Parkı’nda saat 12.00-18.00 saatleri arasında çocuklara pamuk şekeri armağan edecek. Saat 14.00’de Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in de katılımıyla Çankayalı çocuklar, Anıtkabir’i ziyaret edecek. Anıtkabir ziyaretinin ardından çocuklar, Cumhuriyet Halk Partisi’nin TBMM’de düzenleyeceği resepsiyona katılacaklar. Akşam 17.00’de ise Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu’nda, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılımıyla Çankaya Belediyesi 1000 Çocuk Korosu 23 Nisan Konseri gerçekleşecek.

KUTLAMALAR KREŞLERDE BAŞLADI

Çankaya Belediyesi gündüz bakımevlerinde eğitim gören minikler hafta boyunca öğretmenleri eşliğinde sınıflarını süslemek için rengârenk çalışmalar hazırlayıp Atatürk, çocuk ve 23 Nisan konulu resimler yaptılar. “Atatürk benim kalbimde” diyen minikler yaptıkları kokartlar ve Atatürk resimli kostümlerini giyerek şiirler, şarkılar ve danslarla kendilerine armağan edilen bayramı şenlik havasında kutladılar.

KÖY ÇOCUKLARININ KUĞULUPARK KEYFİ

Çankaya Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarında köy çocuklarını da unutmadı. Mühye Köyü Karataş İlköğretim ve Ortaokulu öğrencilerini İstanbul Teknik Üniversitesi Birliği Derneği (İTÜ) Evi’nde gönüllerince eğlendi. Çankaya Belediyesi’nin köylerinden alarak İTÜ Evi’ne getirdiği çocuklar, balonlar ve bayraklarla süslü salonda, palyaço eşliğinde çeşitli oyunlar oynadı. 23 Nisan şiirleri okuyan minikler, İTÜ ile birlikte gerçekleştirilen etkinliğin sonunda Kuğulupark’ta dondurma yemenin keyfini de yaşadı.

ÇOCUKLARA AKADEMİK GEZİ

23 Nisan haftasında Çankaya Belediyesi’nin etüt merkezinde eğitim gören çocuklara da akademik bir gezi düzenlendi. Dostluk Gündüz Bakımevi’nde seramik dersi de alan etüt öğrencileri, Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü’nü gezdi. Bölümdeki üniversite öğrencilerinin desen ve seramik çalışmalarını yakından inceleyen minikler, üniversitedeki atölyelerin atmosferini de soludu.

Back To Top