skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediyesi Temizlik İşleri Şantiyesi’nde, çöpe atılan kitaplardan bir kütüphane oluşturuldu.

Ansiklopedilerden, tarih kitaplarına; romanlardan kişisel gelişime kadar 3 bin 500 kitabın yer aldığı kütüphanede, bağış kitaplar da bulunuyor.

Çankaya Belediyesi Temizlik İşleri Şantiyesi, bir ilke imza attı. İşçiler, çöp konteynırlarının yanına bırakılan kitapların yok olmasına izin vermeyerek, özenle biriktirmelerinin ardından kütüphane kurulmasını sağladı. Şantiyenin kütüphanesinde, bağışlarla birlikte 3 bin 500 kitap yer alıyor.

Ansiklopedilerden, tarih kitaplarına; romanlardan kişisel gelişime kadar geniş bir yelpazede kitapların bulunduğu mekandan öncelikle şantiyeyi kullanan temizlik işçileri yararlanıyor. İşçiler kitapları ödünç alabildiği gibi, dinlenme saatlerinde diledikleri kitabı burada okuyabiliyor ya da satranç oynayabiliyor. İşçilerin çocukları da kendileri için oluşturulan çocuk kitapları bölümünü diledikleri gibi kullanabiliyor.

Kütüphanelerinin dileyen herkese açık olduğunu ve kitap bağışı da aldıklarını belirten şantiye yetkilileri, topladıkları kitapları, köy okullarına ve ilçe kütüphanelerine ulaştırmayı da amaçlıyor.

Back To Top