skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara
Cumhuriyet Şehidinin Adı Çankaya’da

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik terör saldırısında şehit düşen Jandarma Er Fatih Çaybaşı’nın adı Çankaya’da yapılan bir parka verildi.

Taşdelen: “Jandarma Er Fatih Çaybaşı demokrasi şehididir, Cumhuriyet şehididir. Onun adını parkımızda yaşatmak bizim minnet borcumuzdur.”

Vatanı için şehit düşenlerin adını parklarında yaşatan Çankaya Belediyesi, Jandarma Er Fatih Çaybaşı’nın adını da ölümsüzleştirdi. Artvin’in Şavşat İlçesi’nde Kılıçdaroğlu’nun konvoyuna pusu kuran teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan Fatih Çaybaşı’nın adının yaşayacağı parkın açılışına, Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Ankara Milletvekilleri Levent Gök, Şenal Sarıhan, CHP Ankara İl Yönetimi, CHP Çankaya İlçe Başkanı Selçuk Dereli, çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi, muhtar ve bölge halkı katıldı.

TAŞDELEN: “ALIŞMAYACAĞIZ”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in konuşmasıyla başlayan törende Taşdelen, “Jandarma Er Fatih Çaybaşı demokrasi şehididir, Cumhuriyet şehididir. Onun adını parkımızda yaşatmak bizim minnet borcumuzdur” dedi.

Taşdelen şöyle devam etti: “Gönül ister ki terör olmasın, gençlerimiz, askerlerimiz şehit olmasın ve biz bu parklara onların adını vermeyelim. Maalesef bu acı haberleri almaya devam ediyoruz. Şehitlerimizi unutmayacağız, terörü kanıksamayacağız. Ne zaman alışırsak, aldırmazsak işte o zaman bu çocuklarımızı kaybetmiş oluruz”.

Çankaya Belediyesi’nin Atatürk’ün ilçesi olduğunu hatırlatan Taşdelen “Yaptığımız her eserle Atatürk’e ve Cumhuriyete layık olmak bizim görevimiz” dedi. Taşdelen, Çankaya Belediyesi olarak hızlı bir sürece girdiklerini de belirterek, “Önümüzdeki 2 ay icraat ayı olacak. Haftada en az 4 gün ya temel atacağız ya da açılış yapacağız” diye konuştu.

GÖK: “ÇANKAYA’NIN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR”

Jandarma Er Fatih Çaybaşı’nın adının verildiği parkın özel bir anlamı olduğunu vurgulayan Gök, “Sevgili Fatih sen Çankaya’nın, Ankara’nın, Türkiye’nin evladısın, rahat uyu” dedi.

Hayatını vatan için kaybedenlere sahip çıkan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’e teşekkür eden CHP Ankara Milletvekili ve Grup Başkanvekili Levent Gök, “Türkiye’nin en genç belediye başkanının eserlerinin açılışına yetişmekte zorlanıyoruz. Çankaya’nın çehresini değiştiriyor. Örnek bir belediye başkanlığı sergiliyor” dedi.

Öveçler halkına hizmet sunacak olan Jandarma Er Fatih Çaybaşı Parkı, 2 bin 100 metrekarelik bir alana sahip. Parkın içerisinde çocuk oyun grubu, yürüme yolu ve fitness alanı bulunuyor.

Back To Top