skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediyesi, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” etkinlikleri kapsamında, farkındalık söyleşilerinin yanı sıra tiyatro oyunlarını da Çankayalılarla buluşturuyor. Dali’nin Kadınları, Yılmaz Güney Sahnesi’nde Çankayalılar için sahnelendi. 

Çankaya Belediyesi, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde kadın sorununa ilişkin farkındalık yaratmak, “Kadına Yönelik Şiddete Hayır!” demek için pek çok etkinliğe ev sahipliği yapıyor. 24 Kasım’da Farkındalık Haftası kapsamında düzenlenen “Eşitlik Mücadelesi ve İstanbul Sözleşmesi” panelinin ardından, Dali’nin Kadınları oyunu Çankayalılarla buluştu. Hatice Aslan (Edith Piaf), Melda Narin Güler (Frida Kahlo), Gülin İyigün (Marilyn Monroe), Açelya Devrim Yılhan (Virginia Woolf) ve Devrim Nas’ın rol aldığı oyun, Çankayalılardan büyük ilgi gördü. 26 Kasım’da ise Berna Laçin, Hayal Satıcısı oyunu ile Çankayalılarla buluşacak.

ANI ORMANI’NA 26 KASIM’DA FİDANLAR DİKİLECEK

Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü etkinlikleri kapsamında Çankaya Belediyesi 26 Kasım’da, sivil toplum kuruluşların katılımıyla “Anı Ormanı” oluşturacak. Bademlidere Kent Ormanı ve Parkı’nda düzenlenecek törenle “Yaşamdan Koparılan Tüm Kadınların Anısına” binlerce fidan dikilecek. 26 Kasım’a kadar devam edecek etkinlikleri ise şöyle devam ediyor:

25 Kasım 2021, Perşembe 
Şiddete Karşı Ortak Stant (Ankara Büyükşehir Belediyesi, Çankaya Belediyesi ve Yenimahalle Belediyesi)  
Yer: Çankaya Belediyesi Ana Hizmet Binası Önü
Saat: Gün Boyu

26 Kasım 2021, Cuma  
“Yaşamdan Koparılan Tüm Kadınların Anısına” Fidan Dikimi Töreni 
Yer: Bademlidere Kent Ormanı ve Parkı
Saat:11.00

Panel-“Kadının Güçlenmesinde Sporun Rolü”  
Moderatör: Prof. Dr. Canan KOCA (KASFAD)
Gizem GİRİŞMEN (Paralimpik Oyunlar & Dünya Şampiyonu Okçu)
Kiraz ÖCAL (Kızlar Sahada Girişimi)

Tiyatro-“Hayal Satıcısı” 
Yer: Yılmaz Güney Sahnesi
Saat: 17.30

Back To Top