skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara
Dar Gelirliye Destek Çankaya Halk Kart Geliyor

Çankaya Belediyesi yeni hizmet döneminde önemli bir projeye daha imza atıyor. Sosyal ve ekonomik yardıma ihtiyacı olan ailelere destek için Çankaya Halk Kart uygulamasını başlatıyor

“İyilik Paylaşarak Çoğalır” sloganıyla özellikle gelir düzeyi düşük bölgelerdeki vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamaya özen gösteren Çankaya Belediyesi, yeni hizmet döneminde örnek bir projeye daha imza atıyor. Sosyal ve ekonomik yardıma ihtiyacı olan ailelere destek için Çankaya Halk Kart uygulamasını başlatıyor. Halk Kart ile maddi durumu olmayan Çankayalılar, anlaşmalı market, alışveriş merkezleri ve mağazalardan temel ihtiyaçlarını karşılayabilecek.

“İNSAN ONURUNA YAKIŞIR YARDIM”

Projenin detaylarını anlatan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Çankaya Halk Kart ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız insan onuruna yakışır bir şekilde sosyal yardıma kavuşacak. Kartımız ile vatandaşlarımız anlaşmalı yerlerden temel ihtiyaçlarını alış veriş yapar gibi alabilecek. Biz vatandaşlarımızın hangi partinin seçmeni olduğuyla hiç ilgilenmeden hakkaniyetle insanların ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceğiz” diye konuştu.

KART AİLEDE KADINA TESLİM EDİLECEK

Projenin 2016 yılı sonuna kadar hayata geçeceğini kaydeden Taşdelen, “Çankaya Halk Kart’ın en önemli özelliği kadına verilecek olması… Çankaya Halk Kart uygulamamız belediyemizce hazırlanan Yerel Eşitlikçi Eylem Planı’nın bir adımı. Halk Kart uygulamasıyla eş zamanlı olarak belediyemizde Kadın Hizmetleri Müdürlüğü de kurulacak” dedi.

Back To Top