skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Eğitime en fazla kaynak ayıran yerel yönetimlerin başında gelen Çankaya Belediyesi, öğrencilere, kalem, defter, silgi, kalemtıraştan oluşan eğitim seti hediye edecek.

Ders zili çalmadan bir hafta önce dağıtıma başlayacak Çankaya Belediyesi, 15 bin öğrenciye ulaşacak.

Çankayalı çocuklar okula başlama hediyelerini bu yıl da Çankaya Belediyesinden alacak. Yasal zorunluluğu bulunmamasına rağmen bütçesinden eğitime en fazla kaynak ayıran yerel yönetimlerin başında gelen Çankaya Belediyesi, öğrencilere eğitim seti hediye edecek.

2018-2019 Eğitim Öğretim Dönemi ders zili çalmasına bir hafta kala, öncelikli olarak dar gelirli ailelerin yaşadığı semtlerde başlatılacak dağıtımla, içinde kırmızı kalem, kurşun kalem, 3 farklı boyutta defter, silgi ve kalemtıraş bulunan setler 15 bin öğrenciye ulaşacak.

ÇOCUKLARIN BELEDİYESİ

Binlerce çocuğa, “Bilim Hikayeleri Serisi”, “Tükenmez Kitaplar” ve “Tükenmez Hayatlar” başlıklı seri kitaplarla ulaşan, yaz tatili boyunca çocukların “Yaz Spor Okulu”nda yüzmeden tenise dilediği dalda spor eğitimi almasını sağlayan, Çankaya Evlerinde çocuklara yönelik kurslar açan, okulların tadilat ve tamirat işlerini üstlenerek eğitim yuvalarını yeni döneme hazırlayan Çankaya Belediyesi, eğitim seti dağıtımıyla da çocukların kırtasiye eksiklerini gidermeyi amaçlıyor.

Back To Top