skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara
Destina Peri’nin Ailesinden Taşdelen’e Ziyaret

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, 13 Mart Ankara Katliamı’nda yaşamını yitiren Destina Peri Parlak’ın ailesini makamında ağırladı. Taşdelen, Destina’nın anısına yapılacak parka konacak anıtın maketini anne Hacer Peri Parlak ile paylaştı.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, 13 Mart Ankara Katliamı’nda yaşamını yitiren 16 yaşındaki lise öğrencisi Destina’nın annesi Hacer Peri Parlak ve aile fertlerini makamında ağırladı.

Patlamanın ardından tüm gelişmelerde yanlarında oldukları için Taşdelen’e teşekkür etmek için ziyaret ettiklerini belirten anne Hacer Peri Parlak, “Kızımın penceresinden seyrettiği alana bir park yapılıp adının verileceğini öğrendiğimde çok mutlu oldum. Yapım çalışmaları sırasında da bizzat mahallemize gelerek yakından ilgilendiğiniz için size ayrıca teşekkür ediyorum” dedi. Destina için bir de “Peri Ormanı” kampanyası başlatıldığını kaydeden anne Hacer Parlak, zor koşullarda büyüttüğü kızının bu yıl üniversite hazırlığı için farklı telaşlarda olacakken şimdi adını yaşatmak için bambaşka koşullar içinde olduklarını ifade etti.

PERİNİN KANATLARI DUYGULANDIRDI

Destina Peri’nin sevdiği ardıç ağaçlarıyla bezenecek parka konmak üzere bir de anıt çalışması içinde olduklarını belirten Başkan Taşdelen, heykeltıraş Eşber Karayalçın tarafından yapılan “Peri” heykelinin maketini aileye sundu.

Mermer ve çelikten yapılmış heykeli incelerken duygulanan Hacer Peri Parlak, yakın zamanda Özgecan Aslan için de büyük duyarlılık göstererek benzer bir çalışma yaptıkları ve ailelerin acılarını hafiflettikleri için Taşdelen ve çalışma arkadaşlarına herkes adına teşekkür etti.

Yürekleri dağlayan katliamın ardından acılara tutunarak ayakta kalmaya çalışan ailelerle sıkça bir araya geldiklerini belirten Taşdelen, “Acınızı hafifletmenin mümkün olmadığını biliyoruz” diyerek her zaman yanlarında olacaklarını ifade etti.

Back To Top