skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara
Dünya Çevre Günü Şenlikle Geçti

Çankaya Belediyesi “Dünya Çevre Günü” nde Ahlatlıbel ve Kuğulupark’ta çevre duyarlılığını artırma amacı taşıyan etkinlikler düzenledi.

Kuğulupark’ta kurulan stantlarda Çankaya Belediyesi’nin hazırladığı “Çevre Kitapları Serisi”nin yanı sıra atık yağ, pil, plastik, kağıt gibi malzemelerin geri dönüşüme gönderilmesinin önemini anlatan broşürler dağıtıldı. Bitkisel atık yağ toplama bidonunun da bulunduğu stantlar arasında, Çankaya Evleri kursiyerlerinin atık malzemelerden ürettiği dekoratif objeler ve kıyafetler büyük beğeni topladı.

ÇEVKO’nun “Bez Çanta Boyama”, TEMA’nın “Sürdürülebilir Yaşam için Doğanın Parçası Ol” stantlarının yanı sıra Ankaralı yazar Nazlı Eray’ın kitaplarını imzaladığı, Cin Ali Yayıncılık ve Yapı Kredi Yayınları’nın yer aldığı etkinlikte, Atılım Üniversitesi öğrencilerinin fotoğraf sergisi, minyatür çiçek atölyesi, çocukların yüzünü boyama atölyesi de Ankaralıların özel bir gün geçirmesini sağladı.

“ANKARA’NIN EN GÜZEL PARKINDAYIZ”

Stantları tek tek gezen Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, doğayı korumanın önemini vurgulayarak, “Doğayı koruduğunuzda nasıl bir güzelliğin oluştuğunu gözler önüne seren, Ankara’nın en güzel parklarından Kuğulupark’tayız” dedi. Çankaya’nın Mustafa Kemal’in ilçesi olduğunu vurgulayan Taşdelen, “Atatürk’e ve Çankayalıya layık olmak için çalışıyoruz. 2016’da 3 kültür merkezi, 3 yüzme havuzu, 5 kreş, 6 Çankaya Evi, 22 yeni park açacağız” diye konuştu.

Tüm gün süren Kuğulupark etkinliklerde Bin Çocuk Korosu Eğitmenleri’nin verdiği konserin ardından, Gülüm Pekcan Dans Gösterisi, Pembe Kurbağalar Çocuk Tiyatrosu da sahnedeki yerini aldı. Etkinlik, Ankaralı rock grubu “Zakkum” un verdiği konserle sona erdi.

AHLATLIBEL’DE ÇEVRECİ BULUŞMA

Çankaya Belediyesi’nin 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla düzenlediği etkinliklerden bir bölümü ise Ahlatlıbel Spor ve Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi.

Çankaya Belediyesi ve Avrupa Birliği Ankara Bilgi Merkezi’nin Ahlatlıbel’de çocuklara güzel bir gün yaşatmak ve çevre bilincini geliştirmek için yaptığı şenlik, renkli anlara sahne oldu. Katı atıkların canlandırıldığı çocuk oyununa ve uçurtma şenliğine anne babaların ilgisinin daha fazla olduğu dikkat çekerken, “Doğa İçin Çal” konseri de piknikçiler tarafından ilgi gördü.

Çankaya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından bastırılan çevreci çocuk kitaplarının tanıtımının yapıldığı şenlik, Ankaralılara keyifli bir gün yaşattı.

Back To Top