skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara
Ekim Ayında Dört Yeni Park

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in sıradan birer park olmanın ötesinde sosyal yaşam alanı olarak hazırlıyoruz diye nitelendirdiği parklar birer birer açılıyor.

2016 yılını yeni parkların açılış yılına çeviren Çankaya Belediyesi, kısa süre önce hizmete sunduğu Özgecan Aslan, İlknur Yorulmaz, Vecihi Hürkuş, Mustafa Tanış, Hasret Gültekin ve Fatih Çaybaşı parklarına Ekim ayında 4 yeni park daha ekleyecek.

Çankaya Belediyesi yeni parklarını birer birer tamamlayarak halkın hizmetine sunmaya devam ediyor. İlçenin yeşil dokusunu artıran yeni parklar, vatandaşlara da kent içinde eğlenme ve dinlenme alanları sağlıyor.

Yaz aylarında hızla yürütülen çalışmalar meyvesini vermeye başladı. Çankaya’nın yeni parkları ardı ardına açılırken Ekim ayında dört yeni açılış daha yapılacak. Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in sıradan park olmaktan öte sosyal yaşam alanı olarak düzenlendiğini belirttiği yeni parkların bazıları spor ve çocuk oyun alanlarıyla bazıları ise kütüphanesinden Çankaya Evi’ne kadar hazırlanan farklılıkları ile dikkat çekecek.

9 EKİM’DE “CAN YÜCEL” VE “PONY” PARKLARI

Çankaya Park içinde 2 bin 500 metrekare alana kurulan tay ve Pony cinsi küçük atların binicilik amaçlı kullanılacağı “Pony Park” ile Çiğdem Mahallesi’nde katılımcı belediyecilik modeliyle yapılan ve büyük şairin adının verileceği “Can Yücel Parkı” 9 Ekim’de açılacak. Pony Park, çocuklara at sevgisinin verilmesine olanak sağlarken binicilik sporunun gelişmesine de önemli katkı sağlayacak. Can Yücel adını yaşatacak olan yeni park ise içindeki Çankaya Evi’nde düzenlenen kurslar ve sosyal etkinlikler ile kütüphanesi ve spor imkanları ile ön plana çıkıyor.

CAHİT SITKI TARANCI PARKI 19 EKİM’DE

Sokullu Mehmet Paşa Caddesi üzerinde hazırlanan Cahit Sıtkı Tarancı Parkı 6 bin 154 metrekare alanı ve 4 bin 109 metrekarelik yeşil alanı ile bölgenin yeni sosyalleşme alanı olacak. Cumhuriyet dönemi şiirinin büyük ustalarından olan Tarancı’nın adını yeni nesillere aktaracak park, 19 Ekim’de açılacak.

MUAMMER AKSOY ADI DİKMEN’DE YAŞAYACAK

Edebiyattan spora, bilimden siyasete kadar topluma mal olmuş değerlerin isimlerini parklarında yaşatan Çankaya Belediyesi, 21 Ekim de ise Muammer Aksoy adını verdiği parkın açılışını yapacak. 1990 yılında faili meçhul bir cinayetle katledilen hukuk ve siyaset adamı Aksoy’un adı, Dikmen Malazgirt Mahallesi’nde 4 bin 225 metrekarelik parkta yaşayacak.

Back To Top