skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediyesi Çankaya Evlerine devam eden kursiyerlerin el emekleri görücüye çıktı. Ahşap boyamadan; heykele, keçe eşyalardan tablolara kadar çeşitli ürünlerin bulunduğu sergiler büyük beğeni topladı.

Sergileri gezen Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “El emeği göz nuru ürünler, profesyonellere taş çıkartır nitelikte” dedi.

Çankaya Belediyesinin hobiden meslek edindirmeye kadar pek çok alanda eğitim verdiği Çankaya Evlerinin kursiyerleri, yılsonu sergisinde buluştu. Ahşaptan heykele; keçe eşyalardan tablolara kadar el emeği ürünlerin tam not aldığı sergide, okuma yazma kursiyeri İnci Erduran’ın okuduğu “Atam Neredesin?” şiiri de dakikalarca alkışlandı.

Maltepe Çankaya Evi eğitmen ve öğrencilerinin oluşturduğu ritim atölyesinin verdiği mini konserin yanı sıra Çiğdem Çankaya Evi Halkoyunları kursiyerlerinin gösterisinin de büyük alkış aldığı yılsonu sergisinde, Yüzüncü Yıl Çankaya Evi İşaret Dili kursiyerlerinin İstiklal Marşı’nı işaret diliyle okuması da ilgiyle izlendi.

“ÜRETİMLERDEN MUTLULUK DUYUYORUM”

Emek, Maltepe ve Yüzüncü Yıl Çankaya Evleri sergilerinin açılışını yapan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “El emeği göz nuru ürünler, profesyonellere taş çıkartır nitelikte” dedi. Çankaya Evleri’nin 21. Yüzyıl halkevleri olduğunu vurgulayan Taşdelen, “Mustafa Kemal’in ilçesi Çankaya’da aydınlanmanın, çağdaş düşüncenin, Atatürk’ün izinden gidenlerin merkezi olan evlerimizde çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

Çankaya Evlerinin üretimlerinden büyük bir mutluluk duyduğunu belirten Taşdelen, “Var olan Çankaya Evlerini yenilediğimiz gibi başkalarını da açıyoruz. Çünkü görüyoruz ki, buradaki çalışmalar karanlık günlerde aydınlığı temsil ediyor, imkan olunca neler yapılabileceğini göstererek umut dağıtıyor” şeklinde konuştu.

Başkan Taşdelen, CHP Çankaya İlçe Başkanı Selçuk Dereli, Çankaya Belediyesi Başkan Yardımcısı Nafiz Kaya ve semt sakinlerinin de katıldığı sergilerde, tüm kursiyerlerin çalışmalarını tek tek inceleyerek, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Back To Top