skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Emekli Yargıtay Tetkik Hakimi Bilge Pekgöz (68) çocukluk hayalini Çankaya Belediyesi Çankaya Evi’nden aldığı resim dersleriyle gerçekleştiriyor.

Yabancı dil, bilgisayar, etkili iletişim gibi derslerle kişilerin meslek edinmesine katkı sağlayan Çankaya Belediyesi Çankaya Evleri, emekli vatandaşların çocukluk düşlerini gerçekleştirmesine de olanak sağlıyor.

Sokullu Çankaya Evi’nde kara kalem derslerine katılan emekli Yargıtay Tetkik Hakimi Bilge Pekgöz (68) onlardan biri. Kara kalem dersleriyle çizim tekniklerini geliştirdiğini belirten Pekgöz, yine Çankaya Evi’nde katıldığı ahşap boyama dersi sayesinde de renklerle oynayabildiğini ifade ediyor.

İlköğretim yıllarındaki resimlerinin yaşının çok ilerisinde çizgilere sahip olduğunu belirten Pekgöz, “Bunu ben değil, eğitmenlerim söylüyordu. Yeteneğime yazık edildiğini duyduğumda üzülüyorum doğrusu. Hukuk okumak, hakimlik yapmak mutluluk vericiydi ancak benim için çizgilerin, renklerin yeri bambaşka. Şimdi burada çocukluk hayalimi gerçekleştiriyorum” diyor.

Daha önce mozaik derslerine de katılmış olan Pekgöz, çalışmalarının sınıf arkadaşlarıyla birlikte Çankaya Evlerinin yıl sonu sergilerinde yer alacak olmasının heyecanını da yaşıyor.

Çankaya’nın dört bir yanında bulunan Çankaya Evleri’ne ilişkin ayrıntılı bilgi www.cankaya.bel.tr adresli internet sitesinden ve 458 89 00 numaralı telefondan alınabiliyor.

Back To Top