skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediyesinin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında  DU-ÇE Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi ile ortaklaşa düzenlediği komedi konulu skeçler, çocuk korosu ve canlı müzik dinletisinin yer aldığı etkinlik, Yılmaz Güney Sahnesi’nde gerçekleştirildi.

Hacettepe Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Uygulama ve Araştırma Merkezi (MÜSAM) öncülüğünde Çankaya Belediyesi ile Devlet Tiyatroları işbirliği ile her engel grubundan katılımcıların buluştuğu etkinlik de Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde gerçekleşti.

Çankaya Belediyesinin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri tüm renkli görüntülere sahne oldu Yılmaz Güney Sahnesi’nde ve Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde gerçekleşen etkinlikler, engellilerin engel tanımadığını bir kez daha gösterdi. Etkinliklerin ilki DU-ÇE Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi ile ortaklaşa düzenlenen komedi konulu skeçler, çocuk korosu ve canlı müzik dinletisinin yer aldığı etkinlik Yılmaz Güney Sahnesi’nde gerçekleşti. Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin ve Çankaya Belediyesi Başkan Yardımcısı Nafiz Kaya’nın engellilerin yanında olduğu etkinlik, engelli ve engelsiz çocukların birlikte sundukları gösterilerle devam etti. Salonu dolduran engelli çocuklardan ve ailelerinden büyük alkış alan gösterilerin ardından çekimleri Ankara’da yapılan “Beni Affet” dizisinin oyuncuları engelli çocuklar ile bir araya gelerek mutluluklarına ortak oldular.

YOLUN ÜZERİNDE ENGEL YOK

Dünya Engelliler Günü kapsamında Farklılıklarımız Zenginliğimizdir düşüncesiyle Hacettepe Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Uygulama ve Araştırma Merkezi (MÜSAM) öncülüğünde Çankaya Belediyesi ile Devlet Tiyatroları işbirliği ile her engel grubundan katılımcıların buluştuğu etkinlik Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde gerçekleşti.

Tüm dünyada engelli bireylerin hakları konusunda farkındalık yaratmak ve bu haklara engel olan unsurların ortadan kaldırılması için gerekli önlemlerin alınması amacıyla farklı kuruluşlar tarafından çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Hacettepe Üniversitesi Senfoni Orkestrası’nın seslendirdiği etkinlikte Çankaya Belediyesi Ç’engel Kafe, Hacettepe Üniversitesi Engelliler Araştırma ve Uygulama Merkezi, SERÇEV, Yön Sanat Atölyesi, Capital Tango Dans, Engelsiz ve Mutlu Yaşam Derneği üyeleri aynı sahneyi paylaşmanın mutluluğunu yaşadılar.

Sanatın ve hayatın her alanında “Engelsiz” olduklarını topluma örnek olacak işlere imza atarak gösteren katılımcılar, anlatıcı metinlerinin, şiirlerin ve dünya danslarından örneklerin sergilendiği etkinlikte aileleri ile birlikte keyifli zaman geçirdiler.

Back To Top