skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası kapsamında düzenlenen “Engelsiz Çankaya İçin El Ele Konseri” Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Sahnesi’nde gerçekleşti.

Çankaya Belediyesinin öncülüğünde Serebral Palsili Çocuklar Derneği (SERÇEV) ve Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) düzenlenen “Engelsiz Çankaya İçin El Ele Konseri” renkli görüntülere sahne oldu.

10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası kapsamında düzenlenen etkinlik, Serebral Palsili Çocukların konseriyle başladı. 10. Yıl Marşı’ndan, Atatürk’ün sevdiği şarkılara kadar geniş bir repertuarla sahnede yer alan SERÇEV Korosu izleyenlere unutulmaz bir gün yaşattı. Konserin ardından ise eğlence aralıksız devam etti. “Engelsiz” çocuklar önce öğretmenleriyle birlikte hazırladıkları Tango gösterisiyle dans hünerlerini gösterdi. Gösterinin ardından halk oyunları ekibi sahneye çıkarken, oynadıkları Harmandalı izleyicilerden dakikalarca alkış aldı. Etkinlik ZİCEV’li öğrencilerin minik tiyatro oyunları ve pandomim gösterisiyle sona erdi.

Back To Top