skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara
Er Fatih Çaybaşı’nın Adı Çankaya’da Yaşayacak

Çankaya Belediyesi, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na düzenlenen terör saldırısında şehit düşen Jandarma Er Fatih Çaybaşı’nın adını Öveçler’de bir parkta yaşatacak.

Çankaya Belediyesi, Jandarma Er Fatih Çaybaşı’nın adını da Çankaya’da yaşatacak. Artvin’in Şavşat ilçesinde Kılıçdaroğlu’nun konvoyuna pusu kuran teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan Fatih Çaybaşı’nın adı Öveçler Mahallesi’nde yapılan yeni bir parka veriliyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen şehide Allah’tan rahmet dileyerek başladığı konuşmasında; “Genel Başkanımıza, partimize ve ülkemize karşı yapılmış olan bu saldırıyı nefretle kınıyorum. Türkiye uçurumun kenarından dönmüş ve büyük bir tehlike atlatmıştır” ifadelerinde bulundu.

TAŞDELEN: “TERÖRE KARŞI VERİLECEK EN İYİ CEVAP FATİH ÇAYBAŞI’NIN ADINI YAŞATMAKTIR”

“Genel Başkanımız ve partimiz bu ülkeyi bir arada tutan en büyük güçlerden biridir” diyen Taşdelen; “Teröre karşı duruşu, devlet adamlığı, Atatürk’e, cumhuriyete, demokrasiye, halka ve ülkeye olan bağlılığı nedeniyle saldırıya maruz kalan Genel Başkanımızı bu saldırıda korurken şehit olan askerimiz Fatih Çaybaşı’na çok büyük bir borcumuz bulunmaktadır” şeklinde konuştu. Taşdelen, teröre, Cumhuriyet ve demokrasi karşıtlarına verilecek en önemli yanıtın şehidin adını yaşatmak olduğunu da belirterek, “O nedenle şehidimizin adını Atatürk’ün Çankaya’sında yaşatacağız” dedi.

Back To Top