skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediyesinin 2017 projeleri arasında yer alan Hayrettin Karaca Parkı açılış için gün sayıyor. Erozyonla mücadelesinin “Erozyon Dede” olarak adlandırıldığı Hayrettin Karaca’nın adı 5 Ekim’de açılacak parkta yaşayacak.

Çankaya Belediyesi, Hayrettin Karaca’nın adını verdiği parkı 5 Ekim’de açıyor. 7 bin metrekarelik park, yaşamını doğaya ve doğal hayatı korumaya adayarak yıllardır bu konuda halkı bilgilendiren “Erozyon Dede” lakaplı Hayrettin Karaca’nın adını Çankaya’da yaşatacak. Park, Yaşamkent Mahallesi’nde yer alacak.

TAŞDELEN: “BİZİM İÇİN ONURDUR”

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in; “Yaşamını erozyon ve çölleşmeyle mücadeleye adayarak halkı bilinçlendiren, bu ülkenin geleceği için büyük çaba harcayan Hayrettin Karaca’nın adını ilçemizdeki bir parka vermek bizim için onurdur” dedi.

5 BİN METREKARE YEŞİL ALAN

Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA)‘nın Onursal Başkanı Hayrettin Karaca’nın adını yaşatacak parkta çalışmalar devam ediyor. Tamamlandığında içinde koşu yolu, fitness alanı, çocuk oyun alanı, süs havuzu ve kamelyalar bulunacak olan park halkın hizmetine sunulacak. Yaşamkent Mahallesi 3239. ile 3226. Sokakların kesişiminde yer alan park aynı zamanda bölgeye 5 bin metrekare yeni yeşil alan da kazandıracak.

Back To Top