skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Bugüne kadar eşek, ördek, hamster gibi sokağa bırakılan birçok hayvana kapılarını açan Çankaya Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nin son konuğu bu kez de eşek ve sıpası oldu.

Sokakta kalan her hayvana sahip çıkan Çankaya Belediyesi bu kez de bir eşek ve sıpasını misafir ediyor. Bilkent-3 Sitesi içerisinde boş alanda bulunan eşek ve sıpası site yönetiminin ‘sahibi gelir’ düşüncesiyle birkaç gün boş alanda site sakinleri tarafından bakıldı. Kimsenin gelmemesi üzerine Çankaya Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Reahabilitasyon Merkezi yetkilileri eşek ve sıpasını güvenli bir şekilde alarak barınağa götürdü.

Barınakta veterinerler tarafından kontrolü yapılan eşek şimdi yeni sahibini bekliyor. Çankaya Belediyesi yetkililerine teşekkür eden site sakinleri, “Sahibi gelir, bulur diye bekledik ama gelen giden olmadı. Çankaya Belediyesinin barınağına götürülecek ve sahiplendirilecek olması sevindirici” dedi.

Daha önce de barınakta bir eşeği misafir ettiklerini hatırlatan Çankaya Belediyesi barınak yetkilileri, “Veterinerlerimiz tarafından eşek ve sıpasının her türlü sağlık kontrolleri yapılacak. İlk bulgularda anne eşeğin gözünde katarakt tespit edildi, önce tedavisi tamamlanacak, daha sonra ise uygun bir sahip bulup yolcu edeceğiz” dedi.

Back To Top