skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediyesinin, Ankara’da öğrenim gören üniversite öğrencilerine maddi destek sağlamak amacıyla başlattığı “Çankaya’nın Filizleri” projesi, yeni gönüllülerden destek bekliyor. Öğrencilere 10 ay boyunca 300 TL burs imkanı sunan projeden şu an için 250 öğrenci faydalanıyor.

Çankaya Belediyesi, Türkiye’nin geleceğini temsil eden üniversite öğrencilerine, eğitimleri sırasında maddi sıkıntı yaşamamaları için her desteği veriyor. Çankaya’nın Filizleri projesi ile gönüllü apartman, site, AVM yönetimleri ve işyerleri ile öğrenciler arasında dayanışma köprüsü kuran Belediye, 250 öğrenciye ayda 300 TL burs imkanı sağlıyor. Belediye çalışanları da bu öğrencilerden 42’sine aylık burs desteği veriyor.

Çankaya’nın Filizleri projesine destek vermek isteyen gönüllüleri öğrencilerle buluşturmak için çağrı yapan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Bizim kültürümüzde dayanışma ve paylaşma vardır. Geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimize hep birlikte el verelim. Bu projeye katkısı olabilecek apartman, site, işyeri, mağaza, şirket kim olursa, bu ülke için taş üstüne taş koymuş olacak. Yaşadığımız güç koşullar altında gençlerimize bir nebze de olsa maddi destek sunmak bizi fazla zora sokmaz ama onları çok rahatlatır” diye konuştu.

PROJE NASIL İŞLİYOR?

Çankaya’nın Filizleri projesine destek olmak isteyen gönüllüler, 0850 455 02 65 numaralı telefon aracılığıyla ilgili birimle görüşebiliyor. Burs vermek istediğini söyleyen kişi ya da yönetimlerden randevu alarak görüşme yapan Proje Ekibi, gönüllülerin burs verme isteğini belirtmesi üzerine öncelikle ‘samimiyet protokolü’ hazırlayarak, istek, gönüllüyle karşılıklı olarak imza altına alınıyor. Gönüllüye, projeye başvuran ve ihtiyaç durumuna göre sıralanan üniversite öğrencisinin öğrenim gördüğü üniversite, bölüm bilgileri ile banka hesap bilgileri veriliyor. Gönüllü bursu, her ay için belirlediği bir günde öğrencinin hesabına kendisi yatırıyor. Maddi kısmı ile ilgili hiçbir işlem yapmayan Çankaya Belediyesi, ihtiyacı olan öğrenci ile burs vermek isteyen gönüllü arasında köprü kurmuş oluyor.

ÇAYED YARIM ELMA DA EŞYA DESTEĞİ VERİYOR

Çankaya Yardımlaşma ve Ekonomik Dayanışma Derneği (ÇAYED) Yarım Elma da, vatandaşların kullanmadığı ev eşyalarını evlerinden alarak Dikmen Öveçler’de bulunan mağazasında depoluyor. İhtiyaç sahibi pek çok aileye eşya ve gıda desteği veren ÇAYED Yarım Elma, üniversite öğrencilerinin de yardımına koşuyor. İki yılda derneğe başvuran binlerce üniversite öğrencisinin ev eşyası ihtiyacını karşılayan ÇAYED Yarım Elma’ya ev eşyasını bağışlamak isteyen vatandaşlar, 474 00 10 numaralı telefondan iletişime geçebilirler.

Back To Top