skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara
Genç Başkan, Gençlerle Ata’ya Yürüdü

Çankaya’nın genç belediye başkanı Alper Taşdelen, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda gençlerle Cumhuriyet Halk Partisi’nin öncülüğünde gerçekleştirilen Atatürk’ü Anma Yürüyüşüne katıldı.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Cumhuriyet Halk Partisi öncülüğünde düzenlenen Atatürk’ü Anma Yürüyüşüne katıldı. Sabah saatlerinde Güvenpark ve Kumrular Sokak’ta vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Taşdelen, yürüyüş boyunca gençlerle ve vatandaşlarla sohbet etti. Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Taşdelen, 19 Mayıs’ın bir ulusun yeniden doğuşunun başlangıcı olduğunu ifade ederek, “Atatürk’ün bağımsızlık ve özgürlük yolunda başlattığı mücadele sadece Anadolu’nun değil bütün mazlum milletlerin aydınlık ışığıdır. O nedenle Kurtuluş ve Kuruluş mücadelemiz ve Cumhuriyet Devrimimiz insanlığın ortak mirasıdır. Cumhuriyete bu bilinçle sahip çıkmaya devam edeceğiz, bayramımızı gençliğin coşkusuyla en güzel şekilde kutlayacağız” dedi.

Anıtkabir’in Tandoğan girişinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve gençlik kolları temsilcileriyle halkı selamlayan Genç Başkan Taşdelen, Anıtkabir’de vatandaşlarla bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Back To Top