skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediyesi, 17 farklı ülkeden 35 genci Emek Çankaya Evi’nde ağırladı. “Kadına Yönelik Şiddet” konulu atölye çalışmasında Çankaya Belediyesi Başkan Yardımcısı Gülsün Bor Güner ile bir araya gelen öğrenciler, Türkiye’deki kadın sorununa ve belediyenin çalışmalarına ilişkin bilgi aldı.

Çankaya Belediyesi, Uluslararası Ticari Bilimler ve Ekonomi Öğrencileri Birliği (AIESEC-Ankara) üyelerini Emek Çankaya Evi’nde ağırladı. Çankaya Belediyesi Başkan Yardımcısı Gülsün Bor Güner, 17 farklı ülkeden 35 gencin bir araya geldiği “Kadına Yönelik Şiddet” konulu atölye çalışmasında, Türkiye’deki kadın sorununa ve belediyenin çalışmalarına ilişkin bilgi verdi. Öğrencilerin sorularını da yanıtlayan Güner, kadının sosyal ve ekonomik yaşama katılımını arttırıcı, toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlayıcı hizmetlerine öncelik verdiklerini belirtti.

Çalışmada, gençlerin, Çankaya Belediyesi Kadın Sığınmaevi’nde kalan kadınlarla bir araya gelerek onlarla deneyim paylaşmaları da planlandı.

AIESEC NEDİR?

Farklı deneyimler edinmek ve farklı kültürleri tanımak için 1948 yılında Avrupalı gençler tarafından kurulan AIESEC, dünyanın en büyük öğrenci birliklerinden biri. Portekiz’den Çek Cumhuriyeti’ne, Çin’den Ukrayna’ya, Tayvan’dan Brezilya’ya dünyanın dört bir yanından üniversite öğrencileri, sosyal sorumluluk ve gönüllük projeleri kapsamında dünyayı geziyor; yeni kültürler tanıyıp iş ve yaşam deneyimleri ediniyorlar. Ağırlıklı olarak iktisadi bilimler ve ekonomi alanında eğitim gören öğrencilerin rağbet ettiği AIESEC’in sosyal sorumluluk projelerine, alan ayrımı olmaksızın bütün üniversite öğrencileri başvurabiliyor.

Back To Top