skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü (Çankaya GESK), Turkcell Sesi Görenler B1 Futbol Deplasmanlı Süper 1. Ligi’nde 5. kez üst üste şampiyon oldu. Çankaya Belediyesi Ahlatlıbel Atatürk Parkı’nda ligin son maçından sonra kupayı Çankaya GESK kaldırdı.

Şampiyon Kulüp kupayı, Çankaya Kaymakamı Kadir Çakır, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Hasan Sayyıdan ve eski Milli Takımlar Teknik Direktörü Tınaz Tırpan’ın elinden aldı.

Kupa maçında bir de ilk yaşandı. Ligin son haftasında, dünya görme engelliler spor tarihinde resmi maçta ilk defa kadın kaleci ve kadın futbolcu sahaya çıktı. Çankaya GESK’in kadın futbolcusu Fatma Öğer sahada mücadele ederken, Didem Çankaya da kaleyi korudu.

Çankaya Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü (Çankaya GESK) Turkcell Sesi Görenler B1 Futbol Deplasmanlı Süper 1. Ligi’nde 5. kez üst üste şampiyon oldu. 14 hafta boyunca ligde mücadele veren Çankaya GESK, bu sürede liderliğini korudu ve kupayı kaldıran kulüp oldu. Ligin son maçında ise İstanbul TURGED Spor Kulübü ile karşılaşan Çankaya GESK, 4-1 mağlup oldu.

Turkcell Sesi Görenler B1 (Hiç Görmeyenler) Futbol Deplasmanlı Süper 1. Lig’in lokomotifi Çankaya GESK, beş kez üst üste şampiyon olarak bir rekora da imza atmış oldu. Ligin kuruluşundan bu yana geçen 4 sezonun 4’ünü de rakiplerinin açık ara önünde şampiyon olarak kapatmayı başaran Çankaya, 5. sezonda da başarısını sürdürdü.

Sporcuları; Ali Aktaş, Doruk Görkmen Erkmen, Kahraman Kurbetoğlu, Mehmet Dinçer, Emrah Öcal, Volkan Demir, Ercan Bayraktar, İbrahim Üzüm, Celal Çoban, Fatma Öğer ve Didem Çankaya ile kupa sevinci yaşayan Çankaya GESK Başkanı Yusuf Sayyıdan, beş kez üst üste şampiyon olan Kulüp’ün tarih yazdığını belirtti.

Back To Top