skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Orkestranın enstrümanları çöpten, müzisyenleri Çankaya Belediyesi temizlik işlerinden…

Çankaya Belediyesi temizlik işleri çalışanları çöpten topladıkları parçaları, konteynırlara monte ederek yaptıkları yeni müzik aletlerini notayla buluşturdu. Kendilerine “Grup Teneke Temizliğin Ritmi” ismini veren orkestranın konseri de büyük beğeni topladı.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen: “Çöpten topladıkları motosiklet parçasından vurmalı çalgı yaparak müzikle uğraşan iş arkadaşlarımla gurur duyuyorum”

Süpürge ve kürekleriyle Çankaya’nın sokaklarını temizleyen işçiler bu kez müzik için bir aradalar. Çankaya Belediyesi temizlik işçileri, çöpe atılan enstrümanları gerekli bakım ve onarımın ardından yeniden notayla buluşturdu. Çankaya’nın temizlik işçileri çöpten topladıkları parçaları konteynerlara ve ayaklı çöp tenekesine monte ederek davul ve çeşitli ritim aletleri üretti. Bununla da yetinmeyen işçiler kendi orkestrasını kurdu. Kendilerine “Grup Teneke Temizliğin Ritmi” adını veren orkestra, 3 aylık bir çalışmanın sonucu Çankaya Belediyesi Temizlik İşleri Şantiyesi’nde mini konser verdi.

“MÜZİK BİZİM TUTKUMUZ”

Dinleyiciler tarafından tam not alan “Grup Teneke Temizliğin Ritmi” orkestrasının şefi Yılmaz Eti, “Arkadaşların bir kısmı müzikle zaten ilgiliydi bir kısmı ise yeni tanıştı. Ancak hepimizin ortak noktası müziğe olan tutkumuz” dedi.

Çöpten topladıkları materyallerle yeni tınılar oluşturmayı çok sevdiklerini belirten Eti, tüm orkestranın mesai saatleri dışında bir araya gelerek müzik yapmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. Strese karşı özellikle hareketli türküler seslendirmeyi sevdiklerini belirten Eti, büyük konserlerde de dinleyicilerle buluşmak istediklerini belirtti.

“KENDİLERİYLE GURUR DUYUYORUM”

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen de, sadece sokakları süpürmekle yetinmeyen, motosiklet parçasından vurmalı, plastik borudan üflemeli çalgı yaparak müzikle uğraşan iş arkadaşlarıyla gurur duyduğunu ifade etti.

 

Back To Top