skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Gündüz nüfusu 2.5 milyonu bulan Çankaya’da, Avrupa modeli “Yeni Sistem Çöp Konteyneri” sistemiyle günde bin 350 ton atık topluyor.

Çevre kirliliğinin önüne geçen, el değmeden açılan konteynerların bakımı da Çankaya Belediyesi tarafından yapılıyor.

Gündüz nüfusu 2.5 milyonu bulan Çankaya’da, Avrupa modeli “Yeni Sistem Çöp Konteyneri” sistemiyle günde bin 350 ton atık toplanıyor. Oran’dan, Cevizlidere’ye; Dikmen’den Mustafa Kemal’e kadar ilçenin her semtinden yer alan 2 bin 500 konteynerla Avrupa standartlarında temizlik sağlanıyor.

Katı atıkların ve çöplerin toplanarak döküm alanına nakline kadar geçen sürecin kalitesini artıran sistem, büyük ölçüde çevre kirliliğinin önüne geçiyor. El değmeden açılabilme olanağı bulunan, halk sağlığına katkı sağlayan konteynerlerin bakım ve onarımı da Çankaya Belediyesi tarafından yapılıyor.

SU SIZDIRMAZ DEPOLAR

Soğuğa ve güneş ışınlarına karşı dayanıklı olan konteynerler, alt kısımlarında, atık çöp sularının dışarı sızmasını engelleyen 250 litrelik depoyu da barındırıyor. 3 metreküp kapasiteli konteynerler, kullanım kolaylığı ve boşaltma esnasındaki sessizliği ile görüntü ve gürültü kirliliğini de önlüyor.

YENİ ÇÖP POŞETLERİ

İlçe genelinde 3 bin olan kompozit kapaklı askılı çöp poşeti sistemine 800 adet daha ekleyen Çankaya Belediyesi, 300 plastik konteyneri da Bahçeli, Emek ve Maltepe semtlerine yerleştirdi.

Back To Top