skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Alper Taşdelen: “Bu dönem sosyal belediyeciliğin parlayan yıldızı Çankaya Belediyesidir”

Çankaya Belediyesi’nin 2017 yılı yeni projelerinden, 17 bin 758 metrekarelik “Güneş Bahçesi Parkı” törenle açıldı.

Çankaya’da hizmet kervanı yoluna devam ediyor. 2017 yılı için planlanan yeni projeler birbiri ardına tamamlanarak açılışları yapılıyor. Bu kapsamda yeni parklardan Güneş Bahçesi Parkı da törenle halkın hizmetine sunuldu.

Ankara Güzel Sanatlar Lisesi Orkestrasının konseriyle başlayan açılış törenine, ev sahibi Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in yanı sıra Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili ve Grup Başkan Vekili Levent Gök, Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya İlçe Başkanı Selçuk Dereli, yüklenici firma yetkilileri, MEV Gökkuşağı İlköğretim Okulu öğrencileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

TAŞDELEN: “ÇANKAYA TÜM İNSANLARI KUCAKLAYAN BİR FELSEFEDİR”

Murathan Mungan’ın şiirinden –Geçse de yolumuz bozkırlardan, denizlere çıkar sokaklar- dizeleriyle konuşmasına başlayan Taşdelen; “Biz de Ankaramızın bozkır olan iklimi içinde bütün yolların yeşile ve parklara çıkmasını istiyoruz. Bu nedenle imar planında yeşil alan olarak görünen her yeri amacına uygun şekilde park yapıyoruz” dedi. “İnsan yaşamını doğayla bir bütün olarak görüyor ve en kıymetli arazilerimizi park ve sosyal tesis yapıyoruz” diyen Taşdelen; “Çankaya, siyasi fikirlere, etnik kökene bakmadan tüm insanları kucaklayan bir felsefedir. Çankaya aydınlıktır, Çankaya Mustafa Kemal Atatürk’tür” diye konuştu.

PARLAYAN YILDIZ ÇANKAYA

Sosyal demokrat belediyecilik anlayışının hep onurla anıldığını da belirten Taşdelen sözlerine; “Vedat Dalokay da, Ali Dinçer de, Murat Karayalçın da, Ahmet İsvan da hep onurla ve halka hizmet etmişlerdir. İşte bizim farkımız burada. Bu dönem sosyal belediyeciliğin parlayan yıldızı da Çankaya Belediyesidir” şeklinde devam etti. Taşdelen, parkın yapımında emeği geçenlere ve yüklenici firma yetkililerine teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

İÇİMİZİ ISITAN BİR PARK AÇIYORUZ

CHP Çankaya İlçe Başkanı Selçuk Dereli ve Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkan Vekili Levent Gök de konuşmalarında Çankaya Belediyesinin halka hizmet eden, halk yararına projeleri yaşama geçirdiğine vurgu yaptılar. Levent Gök konuşmasında, “Bugün de içimizi aydınlatan, içimizi ısıtan bir park açılışı yapıyoruz” diyerek emeği geçenlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Ümit Mahallesi muhtarı Ayşe Çalışkan Alper Taşdelen’e çiçek takdim etti. Alper Taşdelen, Levent Gök, Selçuk Dereli, muhtarlar ve Gökkuşağı İlköğretim Okulu öğrencileri ile birlikte Güneş Bahçesi Parkı’nın açılışını gerçekleştirdi.

17 BİN 758 METREKARE ALANIYLA DİKKAT ÇEKİYOR

Ümit Mahallesi 2521. Sokakta bulunan park, bölge halkının yeni eğlenme ve dinlenme alanı olarak hizmet verecek. 17 bin758 metrekare gibi dev bir alana sahip olan park, 1908 metrekare yürüyüş yolu, 192 metrekare meydanı, 185 metrekare yansıma havuzuna sahip. Çocuklar için hazırlanan 224 metrekarelik oyun alanı ve 156 metrekarelik spor alanı da bulunan Güneş Bahçesi Parkı, Çankaya’ya 14 bin 676 metrekare yeni yeşil alan kazandırdı.

Back To Top