skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediyesi, köy enstitülerinin kurucusu Milli Eğitim Bakanı Hasan Ali Yücel’in adını, oğlu usta şair Can Yücel’in adına açtığı parktaki ‘Eğitim ve Etkinlik Salonu’nda yaşatacak.

Cumhuriyet aydınlanmasının ve Türk eğitim devriminin efsane ismi Hasan Ali Yücel Eğitim ve Etkinlik Salonu Çiğdem Mahallesi’nde açıldı. Çankaya Belediyesi, köy enstitülerinin kurucusu Milli Eğitim Bakanı Hasan Ali Yücel’in adını, oğlu usta şair Can Yücel’in adına açtığı parkta yaşatacak.

Spor ve sanat eğitimi verilecek salonun açılışını gerçekleştiren Çankaya Belediyesi Başkan Yardımcısı Nafiz Kaya, “Salona, usta şair Can Yücel’in kendisinden “ben hayatta en çok babamı sevdim” diye söz ettiği Hasan Ali Yücel’in adını vermekten ve onları buluşturmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

CHP İlçe Başkanı Aşcı Çankaya Belediyesi’yle verdiği hizmetlerden ve Türkiye’nin değerli isimlerini yaşatmasından dolayı gurur duyduklarını belirtirken Çiğdem Mahallesi Muhtarı Hasan Hüseyin Aslan da, semte kazandırılan söz konusu salonla bir açığın daha giderilmiş olduğunu ifade etti.

Çiğdem Çankaya Evi’nin de bulunduğu parkta yapılan açılışta, devlet eski bakanı Mehmet Kocabatmaz, CHP İlçe Başkanı Yeliz Aşcı, Belediye Meclisi Başkan Vekili Bülent Ateşoğulları, Çankaya Belediyesi Başkan Yardımcıları Yasemin Asil, Anıl Sevinç ve Nafiz Kaya yer aldı.

Çankaya Evleri Müzik Eğitmenlerinin verdiği mini konserle sona eren açılışta hazır bulunan semt sakinleri, yeni salonları sayesinde spor ve sanat alanında pek çok etkinliğe katılabilecek olmaktan mutluluk duyduklarını belirtti.

Back To Top