skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara
Haydi Filizler Çankaya’ya

Çankaya Belediyesi’nin üniversite öğrencilerine maddi destek amacıyla, geçtiğimiz eğitim-öğretim döneminde başlattığı “Çankaya’nın Filizleri” projesi bu yıl daha da büyüyecek.

Çankaya Belediyesi aracılığıyla 200 öğrencinin faydalandığı ve 137 öğrencinin sürekli burs aldığı projeye dahil olmak isteyen yeni filizler için başvurular 1 Eylül’de başlayacak.

Çankaya Belediyesi’nin, Ankara’da öğrenim gören üniversite öğrencilerine maddi destek sağlamak amacıyla başlattığı “Çankaya’nın Filizleri” projesi, her geçen gün büyüyor. Vatandaşlarla kurulan dayanışma köprüsü ile sağlanan burstan yararlanmak isteyen üniversite öğrencileri için başvurular 1 Eylül-28 Ekim 2016 tarihlerinde gerçekleşecek.

“Çankaya’nın Filizleri” projesine öğrenci okutmak isteyen apartman, site, alışveriş merkezi yönetimleri ile işyeri sahipleriyle dayanışmayı güçlendirme amacıyla, çalışmalarını aralıksız sürdüren Çankaya Belediyesi’nin çalışanları da projenin gönüllülerinden. Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in başı çektiği gönüllü zincirinin halkalarına, meclis üyeleri ve birim müdürlükleri çalışanları da dahil.

BAŞKAN’DAN DAVET

Belediye olarak 37 üniversite öğrencisini desteklediklerini hatırlatarak, Çankaya’nın Filizleri projesine destek vermek isteyen gönüllüleri davet eden Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Öğrencilerin gelecek planlarına el birliği ile katkıda bulunuyoruz. Bizim kültürümüzde dayanışma ve paylaşma vardır. Geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimize iyi eğitim almaları yolunda kilometre taşları olmak hepimiz için sevindirici bir durum. Bu projeyi önemli bir proje olarak görüyor; sitelere, işyerlerine, mağazalara, şirketlere, kurumlara bir öğrenci de siz okutun ve projeyi hep birlikte büyütelim diyorum” diye konuştu.

BAŞVURULAR BELEDİYE’YE

“Çankaya’nın Filizleri” projesine katılarak burs vermek isteyenlerin Çankaya Belediyesi ile irtibata geçmeleri gerekiyor. Vatandaşlar, Belediye’nin, Mithatpaşa Caddesi 52 numarada bulunan Çankaya Halk Sağlığı Merkezi adresinden ve 0850 455 02 65 numaralı telefondan bilgi alabiliyor.

Ayrıca, Belediyenin internet sitesinden burs verilecek öğrencilerde aranan şartlar ile apartman ve site sakinlerinin projeye nasıl katkı vereceklerine ilişkin bilgilere de ulaşılabiliyor.

Başvurular, 1 Eylül-28 Ekim tarihleri arasında hafta içi 08.00-17.00 mesai saatleri içerisinde alınacak.

İstenen belgelere http://www.cankaya.bel.tr/pages/3071/Cankayanin-Filizleri-Projesi/ linkinden ulaşılabilir.

Back To Top