skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

İnsani Gelişim Vakfı’nın araştırmasına göre, ülkemizde 2016 yılında en iyi hizmet veren belediye Çankaya Belediyesi.

Kişi başı yeşil alandan kaldırım düzenlemelerine; vatandaşın sorunlarına en hızlı çözümden cinsiyet eşitliğine gösterilen özene kadar çok sayıda kriterin incelenmesiyle verilen bu ödülü, bize inanan ve güvenen tüm Çankayalı hemşehrilerimiz adına gururla aldık.

Ama içimiz de burkulmadı değil.

Hep yukarıya bakmaya alışmışız, bir de aşağıya bakalım.

Bu listenin son sıralarında Doğu ve Güneydoğu Anadolu’dan pek çok il ve ilçe var. Buradaki kardeşlerimizin yoksulluğunu ve yoksunluğunu yüreklerimizde hissediyoruz.

Listenin sonlarında İstanbul’dan Ankara’dan da bazı ilçeler var. Büyük metropollerin tüm yükünü çeken; en ağır şartlarda çalışan işçilerin, emekçilerin mahalleleri. Bu büyük ilçelerde, hem mutsuz hem de onları umutsuz yapan şartlara ister istemez bağımlı kardeşlerimizin olması, bizim suratımıza vurulan acı bir tokattır.

Neden yoksul, vefalı, çalışkan kardeşlerimiz insani gelişim ve yaşam koşullarından yoksun kalıyor? İğneyi başkalarına, çuvaldızı kendimize batırmalı belki de…

Bir belediye olarak en büyük görevimizin, polemiklere girmeden örnek belediyecilik yapmak, siyasi görüşü, kökeni ve inancı ne olursa olsun toplumun tüm kesimlerine aynı sevgi ve saygıyla hizmet sunmak olduğunun bilincindeyiz.

Biz iyi biliyoruz ki, halkımızın adalet terazisi her zaman doğru tartar.

Şu anda bu listenin sonunda olan belediyeleri, bir gün örnek il ve ilçeler olarak görmek, bir vatandaş olarak gururumuz olacak.

Mutluluk hepimizin hakkı.

Sevgi ve saygılarımla

Alper Taşdelen
Çankaya Belediye Başkanı

Back To Top