skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Alper Taşdelen; “Ahmet Çavuş’un adını Hilal Mahallemizdeki parkımıza verdik. Çünkü Hilal var birde yıldızı olsun, bayrağımızı simgelesin dedik”

Çankaya Belediyesi, Hilal Mahallesi’nde yaptığı iki yeni parkın açılışını gerçekleştirdi. Yan yana konumda olan Gazi Ahmet Çavuş ve Duygu parkları bölge halkına hizmet vermeye başladı.

Yeni projelerini birbiri ardına hizmete sunan Çankaya Belediyesi, Hilal Mahallesi’nde yaptığı iki yeni parkı daha vatandaşların hizmetine sundu. Yeni parklarından birine “Duygu” ismini veren Çankaya Belediyesi, diğer parkına ise Balkan, Çanakkale, Kurtuluş Savaşları ile Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nde vatan uğruna savaşan ve 2 Eylül 1922’de Yunan orduları başkomutanı General Trikopis’i esir almasıyla bilinen Afyonkarahisarlı Gazi Ahmet Çavuş’un adını verdi.

TAŞDELEN: “HİLAL VAR BİRDE YILDIZI OLSUN İSTEDİK”

Çankaya Belediyesinin açılışları tüm hızıyla devam ettiğini belirterek konuşmasına başlayan Belediye Başkanı Alper Taşdelen, parklardan birisine Gazi Ahmet Çavuş isminin verilmesinin özel bir önemi olduğunu vurguladı. Taşdelen, Ahmet Çavuş’un, Mustafa Kemal Atatürk Samsun’a çıktığında yanına gelerek Kuvayı Milliye’nin ve Kurtuluş Savaşı’nın ilk askeri olduğunu söylediğini belirttiği konuşmasında “Vatan savunmasında en önde saf tutan Ahmet Çavuş’un adını Hilal Mahallemizdeki parkımıza verdik. Onlar bu vatanın sönmeyen yıldızları. Hilal Mahallemiz var bir de yıldızı olsun, bayrağımızı simgelesin dedik” şeklinde konuştu.

TAŞDELEN MÜJDEYİ VERDİ: 20 BİN METREKARELİK ADELET PARKI

Ahmet Çavuş ve Duygu parklarının bölgeye nefes aldıracağını söyleyen ve Hilal Mahallesi halkına hayırlı olmasını dileyen Taşdelen konuşmasının sonunda bir de müjde verdi. Yine o bölgede bulunan ve “Adalet” ismi verilen 20 bin metrekarelik parkın Ekim ayında açılacağını belirten Taşdelen; “Genel Başkanımızın Adalet Yürüyüşünü simgelemesi açısından yapımı devam eden parkımızın adını Adalet Parkı yaptık” dedi.

Konuşmaların ardından Hilal Mahallesi muhtarı İsmail Seki, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’e bölgeye yaptığı hizmetler nedeniyle çiçek sundu. Törene katılan Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya İlçe Başkanı Yeliz Aşcı, muhtarlar ve vatandaşlar, Başkan Taşdelen’le birlikte parkın açılışını gerçekleştirdi.

4 BİN METREKARE YEŞİL ALAN

Hilal Mahallesi Tayland Caddesi 695. Cadde ve 694. Sokaklar arasında yapılan yeni parklar toplamda 5 bin 656 metrekarelik alana kurulu. Bölgeye 4 bin 88 metrekare yeşil alan kazandıran iki park, çocuk oyun alanları, kum havuzları, kameriyeleri ve oturma birimleri ile hizmet verecek.

Back To Top