skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediyesinin dünya şampiyonu halk dansları topluluğu Hoy-Tur, Ağustos’un ilk haftasında Ankara turnesine çıktı. İlk gösterisini Ulus Atatürk Anıtı önünde gerçekleştiren topluluk haftasonu da Altındağ Hamamönü’ne konuk oldu

Çankaya Belediyesinin dünya şampiyonu halk dansları topluluğu Hoy-Tur, bu yıl 12 Ağustos’ta 62’ncisi düzenlenecek Fransa Confolens Dünya Dansları ve Müziği Festivali öncesinde Ankara turnesine çıktı. Başkent’in önemli meydanlarında hazırladığı gösterisiyle Ankaralılarla buluşan topluluk, Ağustos ayının ilk haftasında önce Ulus Atatürk Anıtı önünde Başkentlilerle buluştu. Bu yıl sahneledikleri ve büyük beğeni toplayan “Renkler” adlı gösteriyle Anadolu’nun renklerini Dünya dans arenasına çıkarmaya hazırlanan Hoy-Tur, Ulus’ta düzenledikleri gösteriyle Ankaralıların büyük beğenisini kazandı.

ANKARALILARLA BİRLİKTE DANS ETTİLER

Türkiye’nin en büyük halk dansları topluluklarından biri olan Hoy-Tur, Ulus’un ardından ikinci gösterilerini ise Altındağ ilçesi Hamamönü Meydanı’nda gerçekleştirdi. Hamamönü’nde Karadeniz rüzgarı estiren topluluk, gösterilerinin sonunda ise izleyicileri sahneye çıkartıp, Başkentlilerle Hamamönü’nde uzun bir halay oluşturdu. Grubun Ankara turnesi 6 Ağustos Salı günü Sincan Lale Meydanı’ndaki gösterisiyle sona erecek.

Back To Top