skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediyesi’nin dünya şampiyonu halk dansları topluluğu Hoy-tur, iki hafta önce Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen tarafından açılışı yapılan Dans Merkezi’nde seçmelere ve eğitimlere başladı.

Çankaya Belediyesinin ünü ülke sınırlarını aşan halk dansları topluluğu Hoy-tur’un, seçmeleri ve eğitimleri başladı. İki hafta önce Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen tarafından açılışı yapılan Hoy-tur’un yeni binasında ilk gün heyecanı yaşandı. Anne ve babalarıyla seçmelere katılmak için gelen çocukların heyecanı yüzlerinden okunuyordu.

DANSÇILARIN İLK GÜN HEYECANI

Sıhhiye köprüsü altındaki, 2 çalışma salonu, soyunma odaları, kostüm odası ve dinlenme alanları bulunan Dans Merkezi’nde Hoy-Tur’un eğitimcileri tarafından yapılan seçmeleri geçen çocuklar yeni dansçı adayı olmaya hak kazandı. İkinci salonda ise geçen yıl seçmelerde başarılı olarak eğitim alan çocuklar ikinci eğitim dönemine başladılar.

9 Türkiye ve 5 Dünya şampiyonluğu ile Çankaya Belediyesinin ve Türkiye’nin gururu olan Hoy-tur’un, yıldızlar, gençler ve yetişkinlerden oluşan üç grubu bulunuyor.

Back To Top