skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediyesi ilaçlama ekipleri çalışmalarına devam ediyor. Yaz aylarında birçok noktada ilaçlama çalışması yapan Belediye ekipleri, kış aylarında da çalışmalarını aralıksız sürdürecek.

Yaz dönemi artan sivrisinek, karasinek gibi kent zararlılarına karşı aralıksız çalışan Çankaya Belediyesi İlaçlama Birimi, kış döneminde de çalışmalarını aralıksız sürdürecek. Havaların soğumasıyla daha sıcak dinlenme ve üreme yerleri olan kanalizasyonlara çekilen sineklere yönelik ilaçlamaya devam eden ekipler, belirlediği 30’a yakın jit alanında da (sulak alan, bataklık, çöp) çalışmalarını sürdürüyor.

İlçe sınırlarında bulunan 123 mahallenin tamamında kanalizasyonlarda kemirgen ve uçkun mücadelesi yapan ekipler, talepte bulunan kamu kurumlarında ve ibadethanelerde de dezenfeksiyon çalışması yapıyor

Yaz dönemi 24 saat aralıksız 4 vardiya halinde çalışan İlaçlama Birimi ekipleri kış boyunca 3 vardiya olarak hizmet veriyor. Her canlının gün içinde farklı aktif saatlerinin olduğunu belirten yetkililer, vatandaşlardan gelen şikayetleri de değerlendirdiklerini, 444 06 01 numaralı telefona şikayetlerin bildirilmesi halinde gerekli müdahalenin yapılacağı bilgisini verdi.

Back To Top