skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediyesi, yeni bir sosyal projeyi daha hayata geçirdi. Gençlerin yabancı dil öğrenmesini destekleme kararı alan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, 10 yabancı dil okulu ile indirim protokolü imzaladı. Projeden devlet üniversitelerinden mezun olan ya da öğrenci olan Çankayalı gençler yararlanacak.

OKUL BAŞARISI ÖLÇÜT

10 farklı dil okulu ile gerçekleşecek projeye katılım için gençlerin 18-30 yaş aralığında olması gerekiyor. Projeden devlet üniversitelerinden mezun olan ya da öğrenci olan Çankayalılar yararlanabilecek. Başvuru için Çankaya’da ikamet ettiğini gösterir belge, öğrenciler ve mezun olanlar için not ortalamasını gösterir belge istenecek. Üniversiteyi bu yıl kazanan öğrencilerden de sınav sonuç belgesi istenecek. Başvurularda 4’lük sistemde 2.30 ve üzeri ile 100’lük sistemde 65 ve üzeri not ortalaması dikkate alınacak. Başvurular, Çankaya Halk Sağlığı Merkezi Mithatpaşa Caddesi No:52 Kat 4’de yapılabilecek.

10 DİL OKULU İLE İŞBİRLİĞİ

Çankaya Belediyesinin gençlere yönelik projelerinden biri olan yabancı dil eğitimini sağlayacak ve farklı oranlarda indirim uygulanacak dil okulları ise şöyle: Karacan Akademi, Active English, London Bridge Dil Okulları, Ankara Amerikan Kültür Dil Okulları, Birleşik Krallık İngiliz Kültür Dil Okulları, English Time, Özel Bahçelievler Türk Amerikan Derneği Yabancı Dil Kursu, Özel Etimesgut Türk Amerikan Derneği Yabancı Dil Kursu, Kavaklıdere Çankaya Türk Amerikan Derneği Dil Okulu, Prestige English Yabancı Dil Kursu.

Back To Top