skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara
Kadınlara Güvenli Çatı: Çankaya

Çankaya Belediyesi’nin Kadın Danışma Merkezi ve Sığınmaevi, şiddete uğrayan veya şiddete uğrama riski bulunan kadınlara desteğini sürdürüyor.

Taşdelen: “Kadının yaşama hakkına, kadının sosyal haklarına, kadının istihdam hakkına saygı duyuyor ve hizmetlerimizde öncelik veriyoruz.”

Çankaya Belediyesi Kadın Danışma Merkezi ve Sığınmaevi, kadınlara güvenli bir çatı imkanı sunma görevini sürdürüyor. İstihdamda ve hizmetlerinde toplumsal cinsiyet eşitliğini dikkate alarak hizmet üreten Çankaya Belediyesi, şiddete uğrayan veya şiddete uğrama riski bulunan kadınlara sosyal, psikolojik ve hukuki desteklerinin yanı sıra ekonomik olarak ayakta durmalarına destek olacak çalışmalara da yer veriyor. Çankaya Belediyesi’nin sosyal sorumluluk alanındaki önemli hizmetlerinden biri olan Kadın Danışma Merkezi ve Sığınmaevi, 2008 yılında faaliyete başladığından bu yana başvuruda bulunan 2 bin 584 kadından bin 169’unun sığınmaevinde barınmasını sağladı, bu süre içerisinde 463 çocuk da anneleriyle birlikte kaldı.

Back To Top